Slip do wodowania łodzi na nabrzeżu Wisły w Grudziądzu – wykonany! Cieszą się wodniacy i służby ratownicze. Kosztował ponad 927 tysięcy złotych

Budowę slipu dofinansował Urząd Marszałkowski w wysokości 323 tysięcy złotych. Miał być gotowy w styczniu, ale wysoki stan wody w Wiśle uniemożliwił grudziądzkiemu Melbudowi prowadzenie robót. Gdy woda opadła, slip został dokończony.

20 czerwca na nabrzeżu gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Grudziądzu inwestycja ta została odebrana.  

Prace nad budową slipu Melbud Grudziądz rozpoczął w październiku 2022 roku. Ponieważ dość długo utrzymywał się wysoki stan Wisły, prace przez pewien czas musiały być wstrzymane. Slip jednak już jest odebrany.

Obiekt powstały na Wiśle w Grudziądzu jest bardzo potrzebny przede wszystkim służbom ratowniczym, ale także wodniakom i wędkarzom. Testy pomyślnie wykonała już na slipie ekipa z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu. Służby mają więc nowe, bezpieczne miejsce do wodowania łodzi.

Slip będzie dostępny dla wszystkich chcących z niego skorzystać.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Slip do wodowania łodzi na nabrzeżu Wisły w Grudziądzu – wykonany! Cieszą się wodniacy i służby ratownicze. Kosztował ponad 927 tysięcy złotych

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu