Spektakl „Wstydź się” z Joanną Brodzik zaprezentuje Fundacja FETA 20 kwietnia w teatrze. W ramach festiwalu „W oparach absurdu”

Zanik wstydu u kobiet stał się potężnym problemem współczesnego świata. Jak ten problem ujmuje komedio-dramat autorstwa Weroniki Murek w reżyserii Julii Mark? Przekonamy się w sobotę wieczorem.

Joanna Brodzik (z lewej) i Beata Kawka wystąpią w spektaklu Wstydź się” na scenie grudziądzkiego teatru już 20 kwietnia.

„Wstydź się” to aktualna, polska odpowiedź na powieść kanadyjskiej pisarki Margaret Atwood „Opowieść podręcznej”. To spektakl o kobiecej odwadze bo „no women no life”. O kobiecych mocach, kobiecym wsparciu, bo siła jest kobietą, bo nigdy nie będziesz szła sama.

Na prośbę władz stworzono program „NOWA ONA” i powołano tysiące ośrodków, w których za pomocą odpowiednich treningów przywraca się kobiecy wstyd. Do jednego z takich ośrodków trafia Lilith. Tam poznaje Ewę, która przebywa na terapii już kilka lat… Lilith jest tą kobietą, którą zawstydzono tylko dlatego, że była niedoskonała. Ewa to ta stworzona z żebra Adama, doskonalsza, ulepszona.

Obie znajdują się w rzeczywistości równoległej, w której kobiety są siłą zmuszane do tego, żeby na nowo nauczyć się wstydzić. Obie przeżywają oczyszczającą przygodę ze wstydem, obśmiewając to uczucie niezwykle skutecznie.

Obsada i realizatorzy: Joanna BRODZIK – Ewa, Beata KAWKA – Lilith, Mariusz BONASZEWSKI – Głos.  Reżyseria – Julia MARK, autorka tekstu – Weronika MUREK, muzyka – Dariusz GALL. Materiały wideo i reżyseria światła -Tomasz SCHAEFER, producentka kreatywna  MAGNIFIKA – Joanna Brodzik.

To kolejna odsłona Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej W oparach absurdu”. Początek spektaklu w grudziądzkim teatrze 20 kwietnia o godz. 19.00. Bilety w cenie 60 i 70 zł.

(marz)

FOT. CK TEATR GRUDZIĄDZ

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Spektakl „Wstydź się” z Joanną Brodzik zaprezentuje Fundacja FETA 20 kwietnia w teatrze. W ramach festiwalu „W oparach absurdu”

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu