Spichlerz 57 w Grudziądzu obchodzi roczek! Zaprasza 25 maja (sobota) na urodziny. Atrakcje dla całych rodzin, burza mózgów i kreatywność

Już od godz. 12.00 będą spotkania, dyskusje, zwiedzanie budynku, warsztaty i – jak zwykle tutaj – dobra kawa. Od godz. 16.00 – muzyka na żywo.

Wiele działo się w pierwszym roku działalności Spichlerza 57. To już stałe, ulubione miejsce spędzania czasu przez mieszkańców. Spotkania, szkolenia, warsztaty, koncerty przyciągnęły wielu grudziądzan i turystów. Fundacja Ładowarka i ekipa z  Urzędu Miejskiego  przygotowała na sobotę spotkanie dla organizacji pozarządowych, zainteresowanych pozyskaniem funduszy na ich działalność. Podsumowana zostanie dotychczasowa działalność Spichlerza 57.

PROGRAM: Sala Inspiracja, II piętro:

Godz. 12.00-12.05  – otwarcie i przywitanie gości Godz. 12.05-12.30 – zainspiruj się! – czyli mikrogranty 2023 (prezentacja projektów zrealizowanych z funduszu mikrograntów w 2023 roku – z udziałem grantobiorców/prezentacja multimedialna)

Godz. 12.30-12.50 – działaj! pozyskaj środki na Twój innowacyjny pomysł – czyli mikrogranty 2024 (jak się ubiegać, co trzeba wiedzieć, jak rozliczyć działanie)

Godz. 12.50-13.10 – umotywuj wniosek o środki rekomendacją wojewódzkiego sejmiku NGO! – spotkanie z przedstawicielkami Grudziądza w Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego (rola Sejmiku, co się zmieniło od poprzedniej kadencji, rekomendacja jako poświadczenie jakości organizacji, załączana do wniosku o dofinansowanie)

Godz. 13.10-13.30 – burza mózgów – co Ci się podoba w Spichlerzu 57, a co należy zmienić – otwarty panel dyskusyjny

Godz. 13.30 – kawa i networking

25 maja to w Spichlerzu 57 dzień otwarty. Fundacja Studio M6 przedstawi, jak działa i co oferuje ta placówka. Organizacje pozarządowe dowiedzą się z jakiego wsparcia mogą korzystać.

W kawiarni „Spichlerz 57 cafe” od godz. 16.00 będzie można posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu Julii i Stanisława (saksofon i pianino) z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu.

Do wyboru będą warsztaty i inne aktywności w Spichlerzu 57:

Godz. 10.00 – 12.00 Dzień otwarty Stowarzyszenia Szmaragdowe Serce

Godz. 11.00–12.00 Rodzinna joga na tarasie (zapraszamy rodziców z dziećmi powyżej 6 lat) Jeśli posiadasz matę, zabierz ze sobą!

Godz. 13.40-14.40 Warsztaty wspierające rozwój dziecka – budowanie relacji rodzic-dziecko (zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 1 m-ca do 3 lat)

Godz. 14.00-18.00 Kreatywny węzeł pokoleniowy: warsztaty makramy dla mam i dzieci

Godz. 14.40-16.40 Warsztaty z malarstwa akwarelowego (zapraszamy osoby powyżej 7 lat)

Zapisy obowiązują na warsztaty (rodzinna joga na tarasie, warsztaty wspierające rozwój dziecka, warsztaty malarstwa akwarelowego) – pod tel. 56 45 10 436.

Sobotnie obchody przygotował Urząd Miejski w Grudziądzu oraz Fundacja Ładowarka i Fundacja Studio M6.

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Spichlerz 57 w Grudziądzu obchodzi roczek! Zaprasza 25 maja (sobota) na urodziny. Atrakcje dla całych rodzin, burza mózgów i kreatywność

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu