Statuetka Kopernika Ekonomisty dla dra Wiesława Rozłuckiego. To pierwszy laureat!

Dr Wiesław Rozłucki (współtwórca i prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie) odebrał Nagrodę Kopernika Ekonomisty (statuetkę), ustanowioną przez Macieja Glamowskiego, prezydenta Grudziądza i… doktora ekonomii!

Uroczystość w Muzeum. Dr Wiesław Rozłucki (z lewej) odbiera Nagrodę Kopernika Ekonomisty z rąk Macieja Glamowskiego, prezydenta Grudziądza.

 Nagroda ma szczególną rangę, jako że nawiązuje do wygłoszenia w Grudziądzu przez Mikołaja Kopernika (21 marca 1522 r.) słynnego traktatu „O szacunku monety”. Upłynęło od tego czasu pół tysiąclecia!

Dr Wiesław Rozłucki jako pierwszy został laureatem nowej  Nagrody Kopernika Ekonomisty. Odebrał ją w Muzeum w Grudziądzu. Jak przyznał, czuł się zaszczycony, że wręczono mu ją w mieście, w którym Mikołaj Kopernik wygłosił swój historyczny traktat o monecie.

A kto mógł lepiej docenić dokonania i zasługi dra Wiesława Rozłuckiego, jak nie Maciej Glamowski – dr nauk ekonomicznych, menedżer i samorządowiec.

Dr Wiesław Rozłucki czuł się zaszczycony, że Statuetkę odbiera w Grudziądzu, w którym Mikołaj Kopernik wygłosił słynny traktat ” O szacunku monety”.

  Dlaczego akurat Wiesław Rozłucki otwiera listę laureatów nowej nagrody?

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza postanowił docenić nieprzeciętne osiągnięcia Wiesława Rozłuckiego – współtwórcy i wieloletniego prezesa zarządu warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Funkcję tę pełnił w latach 1991 – 2006. –  Ma wybitne zasługi dla rozwoju rynku kapitałowego w Polsce, postępu w polskiej ekonomii i gospodarce – podkreśla prezydent Maciej Glamowski. – Był jednym z „motorów” przestawiania  gospodarki socjalistycznej na wolnorynkową. Wiesław Rozłucki to także laureat wielu innych nagród i odznaczeń. Za wybitne zasługi  dla rozwoju rynku giełdowego i kapitałowego w Polsce został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski .

Uroczystość w Muzeum uświetnił występ Kwartetu Smyczkowego 4Art, który wykonał m.in. kompozycje Mozarta, Bacha, Vivaldiego i popularną muzykę filmową.

Dr Wiesław Rozłucki jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej. Zajmował m.in. stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Był członkiem władz Światowej Federacji Giełd i Federacji Giełd Europejskich. Dziś  – prezes zarządu Polskiego Instytutu Dyrektorów i członek Komitetu Dobrych Praktyk, także rad nadzorczych wielu spółek.

Tak prezentuje się statuetka – Nagroda Kopernika Ekonomisty, przyznawana w Grudziądzu.

Nagroda Kopernika Ekonomisty przyznawana będzie w Grudziądzu osobom lub instytucjom, które w wyjątkowy sposób przyczyniły się do rozwoju teorii ekonomii i teorii monetarnej. Także tym, które – drogą badań – zinterpretowały zjawiska gospodarcze lub znacząco przyczyniły się do rozwoju gospodarki, rynku kapitałowego, ewentualnie wpłynęły na rozwój handlu międzynarodowego czy uzdrowienie gospodarki.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Statuetka Kopernika Ekonomisty dla dra Wiesława Rozłuckiego. To pierwszy laureat!

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu