Zgłaszają się chętni! Strategia zapraszająca młodych lekarzy do podejmowania pracy w grudziądzkim szpitalu zaczyna przynosić efekty

– 20 młodych lekarzy stażystów chce rozpocząć współpracę z naszą lecznicą – informuje Agata Kurkowska, pełniąca obowiązki dyrektora Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Biegańskiego w Grudziądzu.

P.o. obowiązki dyrektora Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu Agata Kurkowska przedstawia podczas obrad Rady Miejskiej sprawozdanie z pracy lecznicy.

Agata Kurkowska podkreśla, że to dobra wiadomość, bo poskutkowały zachęcające warunki, jakie Grudziądz oferuje  młodym lekarzom. – Mamy nadzieję, że lekarzy stażystów jeszcze przybędzie – mówi optymistycznie.

Grudziądzki szpital zapewnia m.in. stałe stypendia (40 procent wynagrodzenia), bezprowizyjne pośrednictwo w najmie mieszkania, dopłatę do żłobka 300 zł. lub gwarancja miejsca dla dziecka w przedszkolu, gwarancję miejsca pracy.

26 września, podczas sesji Rady Miejskiej w Grudziądzu radny Marek Czepek sugerował, by – jak to dawniej bywało – dyrekcja szpitala zapraszała od czasu do czasu radnych i media na spotkania informacyjne, by zaprezentować sukcesy i osiągnięcia lecznicy, którą trzeba promować.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT  

Agata Kurkowska, p.o. obowiązki dyrektora szpitala w Grudziądzu.
Warunki, jakie oferuje stażystom-rezydentom szpital w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zgłaszają się chętni! Strategia zapraszająca młodych lekarzy do podejmowania pracy w grudziądzkim szpitalu zaczyna przynosić efekty

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu