Stypendia artystyczne dla grudziądzkich twórców. Na płytę, folder, karty edukacyjne. Adrian Woźniak nagra swój teledysk

Stypendia Miasta Grudziądza otrzymało czworo twórców miejscowej kultury i sztuki. Zostały przyznane na drugie półrocze 2022 roku. Odbiorą je: Maria Trętkiewicz, Adrian Woźniak, Monika Mellerowska i Marika Szczepanowska.

Adrian Woźniak planuje nagrać teledysk do swojego utworu „Czas”. Stypendium artystyczne mu w tym pomoże.

– Wsparcie projektów lokalnych ma motywować naszych twórców do podejmowania wyzwań w działalności artystycznej. Pomaga realizować autorskie projekty w sferze kultury i sztuki – podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Miejskie stypendia artystyczne mogą być przyznawane twórcom mieszkającym w Grudziądzu. Komisję stypendialną tworzą przedstawiciele organizacji pozarządowych, radni komisji kultury oraz przedstawiciele wydziału kultury i sportu Ratusza.

Kto i jak duże stypendium otrzymał?

Maria Trętkiewicz3.882 zł  na przygotowanie i wydanie debiutanckiej płyty.

Adrian Woźniak  –  2.500 zł  na realizację teledysku do własnego utworu „Czas”.

Monika Mellerowska  – 3.500 zł na wydanie folderu dotyczącego dziejów społeczności żydowskiej w Grudziądzu

Marika Szczepanowska – 3.768 zł na wydruk kart edukacyjnych „Moja mała ojczyzna” skierowanych do najmłodszych mieszkańców Grudziądza.

Jeden ze stypendystów – Adrian Woźniak to muzyk, dla którego jego miasto – Grudziądz jest inspiracją. Tłem do ballady „Gdy jesteś blisko”, którą niedawno stworzył, jest właśnie Grudziądz. Inspiracją w jego twórczej działalności jest także jego żona, Magda, która wspiera go na każdym etapie produkcji. Piosenka  „Gdy jesteś blisko” jest debiutem Adriana Woźniaka. Poświęcił jej dużo czasu, dopracowywał detale. Sam podkreśla, że „postawił na Grudziądz”. Podziwia piękną architekturę miasta, którą zamierza w swoich klipach wykorzystywać. Jeszcze w tym roku planuje produkcję kolejnego singla. Również z Grudziądzem w tle… Stypendium bardzo mu się przyda.

Stypendia artystyczne przyznawane są w Grudziądzu od 2012 roku. Dotychczas 73 razy udzielono tej formy wsparcia. W 2022 roku z budżetu miasta przeznaczono na ten cel 30 tys. zł.  

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Stypendia artystyczne dla grudziądzkich twórców. Na płytę, folder, karty edukacyjne. Adrian Woźniak nagra swój teledysk

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu