Stypendia miasta Grudziądza w dziedzinie kultury i sztuki przyznano twórcom na 4 projekty muzyczne i jeden plastyczny

Rozdzielono pulę pieniędzy przeznaczoną na stypendia w drugim półroczu. 5 grudziądzkich artystów będzie mogło realizować swoje twórcze plany. Wokalistki: Izabela Zajechowska, Agnieszka Seweryniak i Daria Dunajska, pianistka Aleksandra Kozłowska oraz artysta plastyk Michał Burzyński.

Agnieszka Seweryniak śpiewała m.in. podczas promocji Kalendarza Grudziądzkiego 2024 w klubie Akcent. Fot. Maryla Rzeszut

Miejskie stypendia artystyczne to wsparcie finansowe dla twórców mieszkających w Grudziądzu. Umożliwia realizację ambitnych planów artystycznych i tworzenia ciekawych, autorskich projektów.

Komisja stypendialna składa się z przedstawicieli organizacji pozarządowych, radnych komisji kultury oraz przedstawicieli wydziału kultury i sportu. Pozytywnie oceniła 5 złożonych wniosków. Uznała, że godne wsparcia stypendiami są projekty wokalistek Izabeli Zajechowskiej, Agnieszki Seweryniak i Darii Dunajskiej, pianistki Aleksandry Kozłowskiej oraz artysty plastyka Michała Burzyńskiego.

Pierwsza od lewej – Izabela Zajechowska, obok niej Agnieszka Seweryniak po koncercie w klubie Akcent. Fot. Maryla Rzeszut

Izabela Zajechowska – wokalistka, otrzyma stypendium w wysokości 3.500 zł. na  doskonalenie umiejętności wokalnych z profesjonalnym instruktorem oraz udział w warsztatach wokalnych.

Agnieszka Seweryniak –  wielokrotnie nagradzana, utalentowana wokalistka za przyznane  stypendium 4.500 zł. nagra płytę z 10 utworami. Starczy jej też na opłacenie akredytacji w konkursach wokalnych i festiwalach.

Daria Dunajska  – wokalistka zespołu „Poezja Wysokiej Próby”. Stypendium 6.400 zł. pozwoli jej na nagranie w studiu materiału instrumentalnego i wokalnego do debiutanckiej płyty zespołu.

Aleksandra Kozłowska – młoda, zdolna pianistka. Przyznane stypendium w wysokości 3.500 zł. umożliwi jej doskonalenie umiejętności podczas XIII Ogólnopolskich Warsztatów Pianistycznych w Łańcucie.

Michał Burzyński – artysta plastyk swoje stypendium 4.800 zł. przeznaczy na stworzenie wystawy siedmiu obrazów i jednej rzeźby wraz z warstwą dźwiękową. Wernisaż planowany jest na grudzień 2024 r. w Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu.

Stypendia artystyczne przyznawane są od 2012 roku. Dotychczas 91 razy udzielono tej formy wsparcia artystom i ludziom kultury. Na rok 2024 w budżecie miasta zarezerwowano na ten cel kwotę 50.000 zł. Do dyspozycji komisji na II półrocze pozostała kwota 22.700 zł., która została w całości rozdysponowana.

Kolejne wnioski o stypendia w dziedzinie kultury i sztuki można będzie składać do 30 listopada 2024 r.

Daria Dunajska.
Izabela Zajechowska.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Stypendia miasta Grudziądza w dziedzinie kultury i sztuki przyznano twórcom na 4 projekty muzyczne i jeden plastyczny

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu