Szkoła Podstawowa nr 17 w Grudziądzu do termomodernizacji. Ruszył przetarg! Remont musi być wykonany do końca roku

Placówki oświatowe – jedna po drugiej – remontowane są w Grudziądzu. Kolej na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 17. Miasto ogłosiło właśnie przetarg.

Szkoła Podstawowa nr 17 w Grudziądzu jest Pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego. Wymaga remontu.

Termin składania ofert przez firmy minie 21 czerwca. Remont wykonany będzie do końca 2023 roku.

Gmach Szkoły Podstawowej nr 17 im. Sybiraków w Grudziądzu doczekał się termomodernizacji. To bardzo ważne, bowiem budynek będzie nie tylko ładniej wyglądać. Docieplenie sprawi, że mniejsze koszty pochłonie jego ogrzewanie. Mniej też zostanie wyemitowanych gazów cieplarnianych.

Ile będzie kosztować termomodernizacja „siedemnastki”? Całkowity koszt to 3,3 miliona złotych. Grudziądz otrzymał na ten cel 85-procentowe dofinansowanie z  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego a dokładnie: ponad 2,8 miliona złotych. Remont ten musi być wykonany jeszcze w tym roku, gdyż grant pochodzi z dobiegającej końca w 2023 roku perspektywy unijnej – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Wcześniej rozpisany został przetarg na termomodernizację Przedszkola Miejskiego Kopernik przy ul. Dworcowej 35 w Grudziądzu i jest w trakcie rozstrzygania.   

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Szkoła Podstawowa nr 17 w Grudziądzu do termomodernizacji. Ruszył przetarg! Remont musi być wykonany do końca roku

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu