Szybko powstaje łącznik ulic Toruńskiej i Kwiatowej w Grudziądzu. Nowa droga ma być gotowa do końca 2023 roku. Tu planowane jest osiedle mieszkaniowe  

Widać zarys nowej ulicy. Układane są już krawężniki na placu budowy łącznika od ul. Toruńskiej do Kwiatowej. Inwestycja ta kosztuje około 3,9 miliona złotych, w tym 2 miliony złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Prace postępują szybko, efekt jest widoczny. Nowa droga w centrum Grudziądza ma być oddana do końca 2023 roku.

Zbudowana zostanie jezdnia z chodnikiem i miejscami parkingowymi. Wykonane będzie nowe odwodnienie i oświetlenie. Uporządkowane zostaną kolizje z siecią uzbrojenia podziemnego.

Ta nowa droga od Toruńskiej do Kwiatowej to „przedbiegi” do powstania nowego osiedla mieszkaniowego w tym rejonie. Planuje się, że przy łączniku ul. Kwiatowej i Toruńskiej „wyrosną” budynki wielorodzinne na łącznie 144 mieszkania.

Punkt jest znakomity: w centrum Grudziądza, w pobliżu al. 23 Stycznia gdzie krzyżują się wszystkie linie autobusowe i tramwajowe. Atutem jest sąsiedztwo teatru, bliskość dworca autobusowego i kolejowego, galerii handlowych, urzędów, stadionu Olimpii.

MARYLA RZESZUT  

  

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Szybko powstaje łącznik ulic Toruńskiej i Kwiatowej w Grudziądzu. Nowa droga ma być gotowa do końca 2023 roku. Tu planowane jest osiedle mieszkaniowe  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu