Tablica upamiętniająca Biskupa Chrystiana stanęła na skwerze jego imienia. Są plany rewitalizacji Plant w Grudziądzu

Biskup Chrystian zasługuje na szczególne wyróżnienie. Tablica jest nie tylko symbolem wdzięczności, ale także przypomnieniem dla przyszłych pokoleń o dokonaniach Biskupa. Grudziądzkie Planty ładnieją, a zyskają jeszcze bardziej dzięki rewitalizacji.  

Ustawiona jest na Skwerze Chrystiana. Przypomina o tej historycznej postaci.

– Wyeksponowaliśmy postać, która jest bardzo ważna w historii Grudziądza. W tej części miasta mamy już odrestaurowane mury miejskie, ale planujemy dalsze prace. Powstał projekt rewitalizacji obszaru Plant, które zyskają na estetyce. W 2024 roku planujemy wykonać dokumentację projektową – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Mamy na ten cel zarezerwowane środki w budżecie miejskim.

– Trzeba podziękować osobom zaangażowanym w powstanie tablicy, zwłaszcza członkom Grudziądzkiego Komitetu Społecznego Upamiętnienia Biskupa Chrystiana. Z ich inicjatywy tablica powstała – dodaje prezydent Maciej Glamowski.  

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Tablica upamiętniająca Biskupa Chrystiana stanęła na skwerze jego imienia. Są plany rewitalizacji Plant w Grudziądzu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu