Teren po Browarze w Grudziądzu kupił nowy przedsiębiorca i obiekt ten wreszcie odżyje. Odbyły się już uzgodnienia z konserwatorem zabytków (zdjęcia)

– Jest nowy właściciel terenu po Browarze w Grudziądzu i pojawiła się duża szansa, że teren ten wkrótce zacznie się zmieniać. Przy korzystnych warunkach budowa ruszyłaby już około czerwca – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

– W miniony wtorek, 26 marca spotkałem się z pełnomocnikiem Browaru przy ul. Sikorskiego, Krzysztofem Banasiem. Nowy właściciel planuje on utworzyć na tym terenie park handlowy. Przeprowadzone zostały już rozmowy z miejską konserwator zabytków i przyjęto uzgodnienia. Zabytkowe elementy, jakie pozostały po Browarze, będą zachowane w nowej zabudowie. Wszystko jest na bardzo dobrej drodze, aby już w czerwcu, jeśli nie pojawią się nieprzewidziane przeszkody, ta inwestycja ruszyła i została zakończona do grudnia 2024 roku – przekazuje budujące informacje prezydent Maciej Glamowski. – Jako miasto chcemy mu pomóc, na ile to możliwe, gdyż ta część Grudziądza zmienia się bardzo na korzyść a niszczejący Browar nie przydawał temu miejscu splendoru, wręcz szpecił. Cieszę się bardzo, że jest wreszcie szansa na szybkie, pozytywne zmiany na tym terenie.

Właściciel ma przygotować w ciągu miesiąca dokumentację do wydania pozwolenia na budowę. Niektóre prace na tym terenie już ruszyły. Przewidziana jest makroniwelacja terenu i będzie on praktycznie gotowy do rozpoczęcia budowy.

Dawny Browar przy ul. Sikorskiego to centrum miasta, bardzo dobry punkt.

Nowy właściciel chce jak najszybciej zrealizować swoje plany związane z byłym Browarem. Na terenie parku handlowego będą sklepy, gastronomia i spore parkingi. Grudziądzanie przyjmą to z aplauzem, gdyż smucił ich opuszczony teren i niszczejące budynki po znakomicie niegdyś prosperującym Browarze…

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Browar w Grudziądzu w 1914 roku.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Teren po Browarze w Grudziądzu kupił nowy przedsiębiorca i obiekt ten wreszcie odżyje. Odbyły się już uzgodnienia z konserwatorem zabytków (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu