Wielkie święto w naszym teatrze. Prestiżową nagrodę odebrała Ewa Błaszczyk, która dała z zespołem ZNAKOMITY (!) recital (zdjęcia)

Ewa Błaszczyk odebrała dziś w Grudziądzu Ogólnopolską Nagrodę im. ks. prof. Janusza Pasierba za rok 2022. – Bardzo dziękuję za to wyróżnienie i cieszę się, że znalazłam się w tak zacnym gronie laureatów – powiedziała aktorka. Wystąpiła z rewelacyjnym recitalem, jakiego od lat na deskach grudziądzkiego teatru nie było…

Ewa Błaszczyk na grudziądzkiej scenie, podczas wręczania jej Nagrody im. ks. prof. Tadeusza Pasierba.

Na gali w teatrze Nagrodę im. Janusza Pasierba w imieniu prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego wręczył wiceprezydent Szymon Gurbin. Laudację wygłosił Wojciech Cetkowski, prezes Klubu Inteligencji Katolickiej w Grudziądzu.

Od lewej:  pochodzący z Grudziądza pianista Marcin Partyka, Ewa Błaszczyk, Andrzej „e-moll” Kowalczyk (gitara i vocal), Sebastian Feliciak (saksofony).

Gratulacje, słowa uznania i kwiaty Ewa Błaszczyk odebrała na scenie od senatora Ryszarda Bobera a Michał Czepek, radny sejmiku samorządowego wręczył aktorce list gratulacyjny od marszałka Piotra Całbeckiego.

RECITAL, JAKIEGO OD LAT W GRUDZIĄDZU NIE BYŁO

Recital Ewy Błaszczyk „Pozwól mi spróbować jeszcze raz” poruszył publiczność, wyzwolił emocje i wzruszenie. Sprawiła to świetnie śpiewająca aktorka, ale też i jej zespół:  pochodzący z Grudziądza Marcin Partyka (fortepian),  Andrzej „e-moll” Kowalczyk (gitara i vocal), Sebastian Feliciak (saksofony).

To właściwie nie były piosenki. Każda z nich to był majstersztyk – wokalny, muzyczny, aktorski, niesamowicie „grający” na uczuciach. Ewa Błaszczyk interpretowała  utwory Agnieszki Osieckiej, Jacka Kleyffa, Władimira Wysockiego i inne, budując z nich odrębne historie. Wokalnie mocna a jej głos zlewał się z instrumentami, które grały wtedy, kiedy trzeba, akcentując niektóre słowa czy zdania, niekiedy milknąc.

Mieliśmy do czynienia z wielką artystką: raz niczym Marlena Dietrich (w niemieckiej piosence) innym razem niewyobrażalnie dynamiczna („Konie narowiste” Wysockiego). Po zalewie szmiry i tandety, która zdominowała ostatnio sceny i estrady recital Ewy Błaszczyk jest jak nie z tego świata, artystycznie znakomity, wyciskający łzy. I nie psują końcowego efektu drobne usterki, które mają prawo być, gdy się śpiewa i gra na żywo.

– To najlepszy recital w grudziądzkim teatrze od kilku lat! – oceniła Karola Skowrońska, honorowy obywatel Grudziądza, twórczyni i znawczyni kultury, która była na widowni i obejrzała występ Ewy Błaszczyk.

Galowy wieczór prowadziła Beata Kastner, dziennikarka, rzecznik CK Teatr  w Grudziądzu.  

Wyjątkowa Nagroda im. ks. prof. Janusza Pasierba przyznawana jest osobom, które w swoim życiu, działalności społecznej i twórczości są wierni wartościom chrześcijańskim i humanistycznym. Ewa Błaszczyk od lat budzi podziw i uznanie prowadzeniem Fundacji „Akogo?” i kliniki „Budzik”, a właściwie już trzech klinik, w których systemowo rozwiązuje problemy osób w śpiączce. W jej klinice „Budzik” wybudziło się właśnie setne dziecko. Długo by pisać o jej zaangażowaniu w fundacji, klinikach, o niestrudzonej walce o wybudzenie swojej córki Oli… Wszyscy wiemy, że Ewa Błaszczyk zasługuje na tę Nagrodę.

Nagrodą Pasierba od 1996 roku wyróżniono m.in. Jana Twardowskiego, Ernesta Brylla, Maję Komorowską, Krzysztofa Zanussiego, Annę Dymną, Adama Bujaka. W ostatnich latach uhonorowano nią ks. Adama Bonieckiego i o. Leona Knabita oraz braci Arkadiusza i Sebastiana Godzińskich.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wielkie święto w naszym teatrze. Prestiżową nagrodę odebrała Ewa Błaszczyk, która dała z zespołem ZNAKOMITY (!) recital (zdjęcia)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu