Trwa remont ulicy Polskich Skrzydeł w Grudziądzu. Inna  organizacja ruchu na osiedlu Lotnisko. Zmiana tras linii autobusowych (mapki)

Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu poinformował, że z ruchu pojazdów wyłączona została ul. Polskich Skrzydeł. Podtrzymany jest dojazd do kompleksu garażowego, możliwy od strony ulicy Ikara.

Remont ul. Polskich Skrzydeł w Grudziądzu wymusił zmiany w kursowaniu autobusów miejskich MZK i objazdy dla użytkowników dróg na osiedlu Lotnisko.

W ciągu ulicy Skarżyńskiego wprowadzono ruch jednokierunkowy z najazdem z kierunku ulicy Ikara w kierunku ulicy Warszawskiej.

Ruch jednokierunkowy wprowadzony jest również w ciągu ulicy Stachonia z najazdem z kierunku ulicy Warszawskiej w stronę ulicy Ikara. Z uwagi na konieczność utrzymania dojazdu do kompleksu parkingowego wzdłuż ulicy Warszawskiej zmiany kierunkowości wdrożono za wyjazdami z parkingów.

Aby podtrzymać komunikację autobusową na osiedlu  Lotnisko przewidziano  wprowadzenie zmian na drodze wojewódzkiej nr 534 – ulica Warszawska. Polegają na prawostronnym zawężeniu pasa ruchu dla pojazdów jadących w kierunku Centrum i lewostronnego zawężenia pasa ruchu dla pojazdów jadących w kierunku Radzynia Chełmińskiego. Dla zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego w miejscu zawężenia pasów obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę i zakaz wyprzedzania.

Remont ulicy Polskich Skrzydeł w Grudziądzu obejmie odcinek od ul. Warszawskiej do ul. Gen. Józefa Kustronia. Wykonane zostanie frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej, ułożenie nowej warstwy bitumicznej i wymiana nawierzchni chodników. Dofinansowanie tego remontu wynosi 1.211.962 złotych). Grudziądz otrzymał dofinansowanie 55 procent kosztów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

JAK KURSUJĄ AUTOBUSY MZK NA LOTNISKU W GRUDZIADZU?

Zmianie uległy trasy przejazdu WSZYSTKICH linii autobusowych kursujących przez osiedle LOTNISKO. Wyłączone czasowo z użytku są przystanki: IKARA / SKARŻYŃSKIEGO w obie strony i POLSKICH SKRZYDEŁ

Autobusy w obrębie LOTNISKA kursują:

W STRONĘ RYDYGIERA: ulicami: Ikara,  Skarżyńskiego, Warszawską. DODATKOWY PRZYSTANEK – PRZY UL WARSZAWSKIEJ 15

W STRONĘ CENTRUM: ulicami: Warszawską, Stachonia, Ikara. DODATKOWY PRZYSTANEK: WARSZAWSKA / MIŁOLEŚNA

Wydział Komunikacji Miejskiej w Grudziądzu prosi o dostosowanie się do ustawionych oznaczeń, aby autobusy mogły kursować bez problemu.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Trwa remont ulicy Polskich Skrzydeł w Grudziądzu. Inna  organizacja ruchu na osiedlu Lotnisko. Zmiana tras linii autobusowych (mapki)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu