Trzeba oszczędzać energię. W Grudziądzu lampy oświetlające ulice wymieniane są na nowe, LED-owe. Aktualnie na ul. Warszawskiej

Systematycznie wymieniane są stare lampy oświetlające grudziądzkie ulice. Instaluje się oprawy LED. Ten typ energooszczędnego oświetlenia montowany jest już przy każdej prowadzonej aktualnie w Grudziądzu inwestycji drogowej.

W Grudziądzu prowadzona jest kolejna akcja wymiany oświetlenia na energooszczędne. W latarniach przy ul. Warszawskiej zainstalowanych zostanie 400 opraw LED.

Na rachunki za prąd na oświetlenie ulic miasto wyda dzięki temu mniej pieniędzy.

– Instalowanie oświetlenia typu LED przynosi miastu konkretne oszczędności. Szacujemy, że dzięki ostatniej dużej wymianie, w trakcie której zainstalowaliśmy około tysiąca opraw między innymi wzdłuż Trasy Średnicowej i ulicy Hallera, oszczędności sięgnęły nawet około 1 000 000 zł.  – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Zarząd Dróg Miejskich realizować będzie kolejne tego typu inwestycje, by miasto na kosztach energii zaoszczędziło jeszcze więcej.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Trzeba oszczędzać energię. W Grudziądzu lampy oświetlające ulice wymieniane są na nowe, LED-owe. Aktualnie na ul. Warszawskiej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu