39 zadań będzie realizowanych w ramach 11. Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Koszt projektów to prawie 4 miliony złotych

W Spichlerzu 57, w obecności mieszkańców zgłaszających projekty, wyniki głosowania grudziądzan przedstawił dziś prezydent Maciej Glamowski.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: – Do realizacji wybrano 39 zadań na łączną kwotę 3 milionów 962 tysięcy 198 złotych. W 2024 roku będziemy zakwalifikowane projekty realizować.

Pierwsze wrażenie jest takie, że mieszkańcom bardzo zależy na bezpieczeństwie (są projekty instalowania monitoringu i remontów dróg oraz chodników), na sprawności fizycznej (zgłaszali budowę niedużych obiektów sportowych przy szkołach i na osiedlach) i co naprawdę budujące: jest kilka projektów zakupu książek do bibliotek co oznacza, że lubimy czytać!

– Cieszy fakt, że w tym roku głosowało ponad pół tysiąca mieszkańców więcej niż w roku ubiegłym. Ponad 5,5 tysiąca osób oddało w sumie prawie 24 tysiące głosów. Grudziądzki Budżet Obywatelski zyskuje na popularności  – mówił prezydent Maciej Glamowski na konferencji prasowej. – Do realizacji wybrano 39 zadań na łączną kwotę 3 milionów 962 tysięcy 198 złotych. W 2024 roku będziemy zakwalifikowane projekty realizować. Są dwa zwycięskie projekty ogólnomiejskie, cztery zadania miękkie i 33 osiedlowe. Są wśród nich i duże, droższe i mniejsze o wartości kilku tysięcy, ale ważne dla mieszkańców.  

– Składam zwycięzcom gratulacje i dziękuję wszystkim liderom projektów oraz uczestnikom za aktywność – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Właśnie o to chodzi, by grudziądzanie sami włączali się do decydowania o tym co jest w mieście potrzebne i zgłaszali projekty do GBO.

Cieszyli się autorzy projektów zakwalifikowanych do realizacji. Pani Zilia Tomaszewska była trochę rozczarowana tym, że nie przeszedł jej projekt zakupu quada dla grudziądzkiej policji. – Na pewno przydałby się funkcjonariuszom, gdyż nie wszędzie mogą wjechać samochodami czy motocyklami – argumentowała pani Zilia. – Mój projekt na 2024 rok nie przeszedł, ale w poprzedniej edycji GBO zakwalifikowany był mój projekt zakupu dla Urzędu Stanu Cywilnego aparatury czyszczącej powietrze. Okazał się potrzebny.

Niektórzy liderzy zadań już dziś, zachęceni powodzeniem swoich dotychczasowych pomysłów już zapowiadali, że mają bardzo dobre kolejne…

W GBO na rok 2024, wśród 2 zadań ogólnomiejskich jest posadzenie w Grudziądzu 270 nowych drzew (koszt: 300 000 zł.) i wymiana nawierzchni boiska wielofunkcyjnego Orlik przy ZSO na Strzemięcinie (też 300 000 zł.)

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Zilia Tomaszewska (pierwsza z lewej) w poprzedniej edycji GBO zgłosiła projekt, który zyskał uznanie i został zrealizowany. W tym roku jej projekt nie zyskał uznania głosujących ale pani Zilia zapowiada, że ma już inne pomysły i zgłosi je w kolejnej edycji.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

39 zadań będzie realizowanych w ramach 11. Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Koszt projektów to prawie 4 miliony złotych

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu