Uczniowie szkół ponadpodstawowych wystartują w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. Nagrody: wyjazd do Brukseli i Warszawy

Najlepsi pojadą do Parlamentu Europejskiego w Brukseli a wszyscy z etapu międzyszkolnego do Sejmu RP w Warszawie. Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej ogłosił poseł Tomasz Szymański i Paweł Napolski z grudziądzkiego biura europosła Radosława Sikorskiego.

Poseł Tomasz Szymański (z prawej) i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu Paweł Napolski z biura europosła Radosława Sikorskiego.

Do konkursu mogą przystąpić dwuosobowe drużyny ze szkół ponadpodstawowych Grudziądza oraz powiatu grudziądzkiego i wąbrzeskiego.

Do 5 kwietnia szkoły zgłaszają kandydatów do konkursu, 17 kwietnia nastąpi etap szkolny a 27 kwietnia etap międzyszkolny w bursie przy ul. Hallera – informuje Paweł Napolski. –  Podpisanie przez Polskę traktatu akcesyjnego w Atenach nastąpiło 16 kwietnia 2003 roku a że 16 kwietnia 2023 roku jest niedziela to etap szkolny odbędzie się 17 kwietnia.  

Poseł Tomasz Szymański: – Młodzież powinna mieć wiedzę o Unii Europejskiej.

– Zbliża się 20-lecie podpisania traktatu akcesyjnego przez Polskę o przystąpienie do Unii Europejskiej. Wiemy, jakie z obecności w UE mamy korzyści, np. podróżowanie po krajach unijnych bez paszportu. Organizujemy konkurs wiedzy dla młodzieży, by docenić nasze członkostwo w UE i utrwalić wiedzę o tym jak było przed wstąpieniem Polski do UE a jak jest teraz – mówi poseł Tomasz Szymański.  

TEKST, FOT. I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Paweł Napolski: – Do 5 kwietnia szkoły zgłaszają dwuosobowe drużyny do konkursu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Uczniowie szkół ponadpodstawowych wystartują w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. Nagrody: wyjazd do Brukseli i Warszawy

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu