Udała się kolejna akcja z cyklu „Grudziądzanie sadzą las”. Prawie 10 tysięcy posadzonych drzewek!

Do sadzenia drzewek w Lesie Komunalnym w Grudziądzu zgłosili się mieszkańcy w różnym wieku, także dzieci. Zyskali podwójnie: ruszali się na świeżym powietrzu, co jest znakomite dla zdrowia a przede wszystkim pomogli w zadrzewieniu sporego terenu!

Podsumujmy: grudziądzanie posadzili w sobotę 9 935 tysięcy sztuk sadzonek drzew liściastych a dokładnie 9 825 dębów, 100 lip i 10 jabłoni.

Podczas sobotniej akcji sadzenia drzewek mieszkańcy zalesili około 1,3 hektara Lasu Komunalnego w Grudziądzu. Leśniczy Lasów Komunalnych Mateusz Cieślakiewicz objaśnił jak prawidłowo sadzić drzewka i każdy mógł wykazać się w zalesianiu wyznaczonego terenu.

Akcję i wszystko, co było potrzebne do sadzenia drzewek zorganizowało Centrum Edukacji Ekologicznej. Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza powiedział: – Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w tej potrzebnej akcji i za ich zaangażowanie. Słowa uznania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zalesienia ponad hektara terenu! Brawa dla wszystkich!

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Udała się kolejna akcja z cyklu „Grudziądzanie sadzą las”. Prawie 10 tysięcy posadzonych drzewek!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu