Ulicą Chełmińską w obie strony pojedziemy w październiku, a tramwajami na Rządz na przełomie listopada i grudnia (zdjęcia) 

Remont ul. Toruńskiej w Grudziądzu przyspieszył. Pytania o to, kiedy zostanie zakończony i kiedy autobusy miejskie będą jeździć w obie strony ulicą Chełmińską padły w środę podczas sesji Rady Miejskiej.

Ekipy pracują przy budowie rozjazdów z ulicy Toruńskiej.

Arkadiusz Goszka, radny niezrzeszony zadał pytanie o ul. Toruńską: – Skoro została już zabetonowana, to czy na całym odcinku ulicy Toruńskiej do al. 23 Stycznia, zwłaszcza łączniku z al. 23 Stycznia wszystkie media zostały wymienione na nowe? Czy nie zajdzie ryzyko awarii i problemu z dostaniem się do sieci pod zabetonowana nawierzchnią?

Sylwia Łazarczyk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich wyjaśniła, że wszystkie sieci: gazowa, wodociągowa, energetyczna, telekomunikacyjna, kanalizacja deszczowa są w ulicy Toruńskiej nowe, ich budowa przebiegała bardzo dokładnie. – Nie przewidujemy awarii, skoro wszystko jest nowe – stwierdziła.

O modernizacji torowisk tramwajowych na ul. Toruńskiej i Chełmińskiej mówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: – Betonowanie ul. Toruńskiej zakończyło się. Układana jest kostka kamienna. Wkrótce rozpocznie się betonowanie rozjazdów. Na ul. Toruńskiej są opóźnienia, ale prace przyspieszyły. Z kolei na ul. Chełmińskiej masa bitumiczna jest już położona i prowadzony jest teraz montaż sieci trakcyjnej. Plan jest taki, by wszystkie roboty zostały wykonane do końca listopada, aby na przełomie listopada i grudnia tramwaje wróciły na swoje trasy.

– Kiedy będzie przywrócony ruch pojazdów na ul. Chełmińskiej, zwłaszcza autobusów MZK w obie strony? – pytał Piotr Rohde (Sojusz Obywatelski Grudziądz).

– Nawierzchnia na ulicy Chełmińskiej jest zrobiona. Jednak sygnalizacja świetlna na ul. Bydgoskiej jeszcze nie może pracować. Zostanie uruchomiona do końca października.  Ruch w obie strony powinien być przywrócony w październiku – tłumaczyła Sylwia Łazarczyk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. – Jednak to nie zależy wyłącznie od dokończenia wszystkich prac na ul. Chełmińskiej, bo autobusy miejskie nie jeżdżą tylko po tej ulicy. Zależy to również od innych newralgicznych punktów w mieście, np. od  kontynuowanego remontu na al. 23 Stycznia czy przepustowości ulicy przy Mc Donaldzie.   

Tekst i fot. Maryla Rzeszut 

U zbiegu ul. Toruńskiej i al. 23 Stycznia w Grudziądzu prowadzone są prace przy rozjazdach (stan na 28 września).
Tak wyglądał łącznik ul. Toruńskiej z al. 23 Stycznia 22 września.
Na takim etapie były roboty 22 września.
Modernizacja torowiska tramwajowego u zbiegu ul. Toruńskiej i al. 23 Stycznia (28 września).
Roboty prowadzone 28 września u zbiegu ul. Toruńskiej i al. 23 Stycznia.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Ulicą Chełmińską w obie strony pojedziemy w październiku, a tramwajami na Rządz na przełomie listopada i grudnia (zdjęcia) 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu