Ulica Kościuszki zostanie wyremontowana za prawie 10 mln zł. Umowa z wykonawcą podpisana

Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu podpisał z firmą Unitrak z Kielna umowę na przebudowę ulicy Kościuszki. Wykonawca ma 12 miesięcy na wykonanie remontu. Koszt zadania to 9 979 019 zł.

Nawierzchnia ul. Kościuszki w Grudziądzu wymaga remontu. FOT. MARYLA RZESZUT

– Dopiero zakończony został remont pętli autobusowej w Mniszku a już wkrótce ruszy przebudowa ul. Kościuszki. To dla użytkowników dróg dobre wiadomości na początku tego roku – podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Kończymy jedną inwestycję, rozpoczynamy kolejną. Mimo trudnej sytuacji ogólnej konsekwentnie, krok po kroku realizujemy wszystkie zaplanowane wcześniej zadania.

Wykonawca modernizacji (Unitrak z Kielna) wybrany został 19 grudnia 2022 roku.

Co obejmie remont?

Przebudowana zostanie cała ulica Kościuszki od ul. Anny Walentynowicz do Solnej. Nowa jezdnia będzie miała szerokość 3,5 metra. Powstaną nowe nawierzchnie chodników. Będzie więcej miejsc postojowych. Wykonane zostanie nowe oświetlenie w technologii LED. Przebudowana zostanie również kanalizacja deszczowa.

Obecnie wykonawca przygotowuje projekt organizacji ruchu.

Modernizacja ul. Kościuszki kosztować będzie prawie 10 mln zł. Grudziądz złożył wniosek do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o dofinansowanie tej bardzo potrzebnej inwestycji i oczekuje na rozstrzygnięcie.

(marz)

Chodniki na ul. Kościuszki w Grudziądzu są stare, zniszczone i połatane. FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Ulica Kościuszki zostanie wyremontowana za prawie 10 mln zł. Umowa z wykonawcą podpisana

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu