Ul. Towarzystwa Jaszczurczego odnowiona. Zaawansowane prace na Ruchniewicza i Chełmińskiej. Otwarcie kopert w przetargu na remont Rybackiej

6 października otwarte zostaną oferty w przetargu na przebudowę ulicy Rybackiej. Na początek tego tygodnia zaplanowano ponowne postępowanie przetargowe na modernizację ulicy Kościuszki.

Zakończony jest remont ulicy Towarzystwa Jaszczurczego, która zyskała nową nawierzchnię i odwodnienie.

Na ul. Toruńskiej w jezdni torowej ułożona jest kostka. Teraz rozbierane są chodniki.

Jak przebiegają remonty wielu ulic w Grudziądzu relacjonował na sesji Rady Miejskiej Maciej Glamowski, prezydent miasta: – Sfinalizowane są prace związane z betonowaniem torowiska w ciągu ulicy Toruńskiej, ułożono już kostkę kamienną w jezdni torowej. Trwa rozbiórka chodników na odcinku od ul. Kwiatowej w kierunku al. 23 Stycznia. Na skrzyżowaniu ul. Toruńskiej i al. 23 Stycznia prowadzone są prace związane z betonowaniem torowiska na rozjazdach. Potrwają około dwóch tygodni. Następnie ułożona zostanie kostka kamienna na skrzyżowaniu.

Do tego miejsca ułożona jest na ul. Toruńskiej kostka kamienna w jezdni torowej.

Montaż sieci trakcyjnej trwa na ulicy Chełmińskiej.  Przedtem ułożona została ostatnia warstwa bitumiczna na jezdni. Na ukończeniu są tu prace związane z wykonywaniem chodników.

Bardzo zaawansowana jest budowa łącznika Waryńskiego – Rapackiego – Dworcowa. – W najbliższych dniach przewidziane jest układanie ostatniej warstwy bitumicznej jezdni na nowo wybudowanym skrzyżowaniu i na drodze w kierunku dawnego Stomilu – informował prezydent Maciej Glamowski. –  Wykonywane jest również oświetlenie. Nie zabraknie także zieleni.

Także na bardzo zaawansowanym etapie jest przebudowa ul. Ruchniewicza. Wykonana jest tam większość prac związanych z budową krawężników i chodników.

– Przygotowujemy się do przeprowadzenia modernizacji ulicy Dywizjonu 303 na Lotnisku. Będzie ona możliwa dzięki propozycji zapewnienia brakujących środków w budżecie, co umożliwi rozstrzygnięcie przetargu – objaśniał prezydent Maciej Glamowski.

Przygotowywane są przetargi na remonty kolejnych grudziądzkich ulic. Na dniach powinien zostać ogłoszony przetarg na remont pętli autobusowej na osiedlu Mniszek.

Na początek tego tygodnia zaplanowano ponowne postępowanie przetargowe na modernizację ulicy Kościuszki. Już 6 października odbędzie się otwarcie ofert na przebudowę ulicy Rybackiej.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Ulica Kościuszki w Grudziądzu też przeznaczona jest do remontu. Będzie ponowne postępowanie przetargowe.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Ul. Towarzystwa Jaszczurczego odnowiona. Zaawansowane prace na Ruchniewicza i Chełmińskiej. Otwarcie kopert w przetargu na remont Rybackiej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu