Ulice Tatrzańska i Miłoleśna w Grudziądzu będą przebudowane. Dzięki temu, że na sesji Rady Miejskiej przegłosowano zmiany w budżecie

Przyjęcie korekty budżetu przez radnych umożliwi rozpoczęcie dwóch pilnych inwestycji drogowych.

Modernizacji doczekały się ul. Tatrzańska na osiedlu Mniszek i ul. Miłoleśna w Grudziądzu. Przesunięcia w budżecie umożliwiają Zarządowi Dróg Miejskich rozstrzygnięcie obu przetargów i podpisanie umowy z wykonawcami.

Na sesji 30 sierpnia za zmianami w budżecie miejskim opowiedziało się 14 radnych a 8 wstrzymało się od głosu.

– Dziękuję tym radnym, którzy poparli zaproponowane przez nas zmiany. Umożliwią one przeprowadzenie oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji drogowych – mówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.
Ulica Tatrzańska przebudowana zostanie na całej długości. Stara nawierzchnia jezdni, zjazdów, chodników i zatoki postojowej wymieniona zostanie na nawierzchnię z kostki betonowej. Modernizacja ul. Tatrzańskiej zgodnie z planem powinna zakończyć się w połowie grudnia 2023 roku.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Ulice Tatrzańska i Miłoleśna w Grudziądzu będą przebudowane. Dzięki temu, że na sesji Rady Miejskiej przegłosowano zmiany w budżecie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu