Umowa podpisana – budowa strażnicy w Grudziądzu będzie zrealizowana! Wykonawca „pali się” do robót (zdjęcia, wideo)

To historyczny dzień. Dziś podpisy pod umową na budowę nowej siedziby dla grudziądzkich strażaków złożyli: Grzegorz Jasiński (konsorcjum firm DOLMAR i KA – BO Bortkowski sp-ka komandytowa), st. bryg. Robert Gutowski – komendant miejski PSP w Grudziądzu i mgr Anna Bachurska – główna księgowa.

– Kiedy będziecie mogli rozpocząć inwestycję? – zapytał st. bryg. Robert Gutowski szefa firmy Dolmar . – Już! – odpowiedział Grzegorz Jasiński. I nic dziwnego, że tak pali się do działania wykonawca tej budowy, gdyż ma on duże doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji w naszym województwie. – Realizowaliśmy takie zadania m.in. dla policji czy urzędu celnego w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Czujemy się pewnie, znamy specyfikę tego typu inwestycji – zapewnił Grzegorz Jasiński.  

Dotychczasowa strażnica przy ul. Piłsudskiego jest zadbana, ale nie spełnia coraz to nowych, współczesnych  wymogów stawianych przed strażą pożarną. Dziś w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu podpisana została umowa na  budowę 1. etapu nowej siedziby KM PSP wraz z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą 1.

Przekazany został także teren, na którym powstanie nowa strażnica. Firma Ka-Bo Borkowski jest z Włocławka. Jako podwykonawca zajmie się m.in. budową instalacji wodno-kanalizacyjnej. Na budowę strażnicy przeznaczona jest suma 21 mln zł. Te środki są zapewnione. Pierwszy etap budowy zakończy się do grudnia 2024 roku. Żeby zrealizować drugi etap potrzebnych będzie jeszcze około 15-16 mln. zł. O te pieniądze strażacy będą zabiegać.

Nadbrygadier Jacek Kaczmarek, kujawsko-pomorski komendant wojewódzki PSP nie krył radości: – Grudziądzkim strażakom nowa siedziba jest wręcz niezbędna. Mamy kilka pilnych potrzeb w województwie, ale najpierw inwestujemy w Grudziądzu, bowiem tu znaleźliśmy sprzyjający grunt ze strony prezydenta miasta, a takie przedsięwzięcie jak budowa nowej komendy wymaga dobrej współpracy. Otrzymaliśmy tu odpowiedni teren na budowę strażnicy i od samego początku rozważaliśmy Grudziądz jako miasto, w którym szybko zainwestujemy.

Nadbryg. Jacek Kaczmarek powiedział, że w 2023 roku grudziądzcy strażacy otrzymają jedną z najnowocześniejszych na świecie drabin, która zdecydowanie poszerzy możliwości ratownicze tej jednostki.   

Zmienia się część miasta w rejonie ul. Karabinierów i Łyskowskiego

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza podkreślił, że może pomagać w takich inwestycjach dzięki profesjonalizmowi urzędników Ratusza, którzy wiedzą, jak wesprzeć ważną budowę. A jest ona jednym z elementów zmiany tego kwartału Grudziądza.  – Budowa strażnicy doskonale wpisuje się w przemianę i rozwój tej części miasta, gdzie powstanie także nowa hala dla giełdy hurtowej i łącznik ul. Łyskowskiego z Karabinierów – zaznaczył prezydent Maciej Glamowski. – Cieszy bardzo determinacja strażaków, jaką mają w doprowadzeniu inwestycji do końca.  

Z Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu przyjechała Magdalena Cieśla-Szulc reprezentująca Annę Gembicką – sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Co mówiła? Zobacz wideo:

Minister Annę Gembicką reprezentowała Magdalena Cieśla – Szulc z Urzędu Wojewódzkiego. Mówiła: – Nowa strażnica grudziądzkim strażakom jest pilnie potrzebna. Wszyscy wiemy, że wykonujecie bardzo odpowiedzialną pracę, zapewniacie nam bezpieczeństwo.

W trakcie spotkania st. bryg. Robert Gutowski podziękował pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami i Grudziądzkiego Parku Przemysłowego za merytoryczną i nieocenioną pomoc w przeprowadzeniu przetargu. Specjalne podziękowania odebrali: Monika Bojarska, Piotr Jagodziński i Radosław Suchan.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziękowanie od strażaków odbiera Monika Bojarska.
Podziękowania za pomoc strażakom odbiera Radosław Suchan.
Podziękowanie od strażaków odbiera Piotr Jagodziński.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Umowa podpisana – budowa strażnicy w Grudziądzu będzie zrealizowana! Wykonawca „pali się” do robót (zdjęcia, wideo)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu