– W centrum przybędzie 348 nowych miejsc do parkowania. Wszystkich będzie 548 – mówił podczas spotkania z mieszkańcami Rządza prezydent Maciej Glamowski

W Grudziądzu będzie mniej czy więcej miejsc parkingowych? Niektórzy straszą, że miasto okroi ilość miejsc do parkowania. Grudziądzanom zależy zwłaszcza na parkingach w centrum miasta. Otóż nie tylko ich nie ubędzie, ale powstaną nowe, także na Starówce. Gdzie?

Z czasem ma powstać parking na 77 miejsc przy ul. Portowej, gdzie budowany jest apartamentowiec. FOT. MARYLA RZESZUT

Przy nowej ulicy, która połączy ul. Toruńską z Kwiatową planuje się 101 miejsc. To ważne, gdyż powstaną tu bloki mieszkalne. Z kolei przy ul. Rapackiego niedaleko stadionu Olimpii planuje się parking na około 130 miejsc. W miejscu, gdzie kiedyś była siedziba Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami – przy ul. Mickiewicza (samo centrum miasta) po przebudowie będzie około 40 miejsc. Z dojazdem od ul. Kosynierów Gdyńskich, przy której zostanie utrzymana dotychczasowa ilość miejsc parkingowych (przygotowywana jest dokumentacja projektowa).

– Nie jest prawdą, że po przebudowie i unowocześnieniu parkingu przy ul. Sienkiewicza ubędzie tam aż 40 miejsc. Będzie ich mniej, ale nie o tyle. A dlatego, że musi być posadzona zieleń. Ponadto na jedno miejsce postojowe kiedyś normy przewidywały 2,20 metra a obecnie 2,50 m. Samochody mamy większe, kiedyś były inne marki, zajmujące mniej miejsca. Przewidujemy, że na zmodernizowanym parkingu przy ul. Sienkiewicza będzie około  200 miejsc – wyjaśniał Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Planujemy też w niedalekiej przyszłości parking przy ul. Portowej, w pobliżu powstającego apartamentowca, gdzie może być około 77 miejsc do parkowania.  

Podsumowując: ilość miejsc parkingowych wyniesie 548, w tym 348 nowych.

(marz)

Tu budowany jest blok z apartamentami, przy którym potrzebne będą miejsca parkingowe. FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

– W centrum przybędzie 348 nowych miejsc do parkowania. Wszystkich będzie 548 – mówił podczas spotkania z mieszkańcami Rządza prezydent Maciej Glamowski

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu