W Grudziądzu będzie ulica Wincentego Witosa i rondo Damazego Klimka. Wybudowane zostaną za 13 miesięcy  

Na sesji Rady Miejskiej zapadła decyzja w sprawie nazwy nowej ulicy i ronda. Jednomyślnie radni postanowili, że odcinek, który połączy ul. Karabinierów i Łyskowskiego będzie nosić nazwę ulicy Wincentego Witosa.

Na skrzyżowaniu z ulicą Łyskowskiego powstanie nowe rondo, które grudziądzcy radni postanowili nazwać rondem Damazego Klimka, honorowego obywatela Grudziądza.

W obradach 31 maja uczestniczyło 18 radnych.

Nowa ulica i rondo mają powstać w 13 miesięcy. Drogę za około 8,5 miliona złotych wybuduje grudziądzka firma Prasbet a halę targową za niecałe 17,2 miliona złotych – firma Hosta Group. Umowę z wykonawcami 30 maja podpisał Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W Grudziądzu będzie ulica Wincentego Witosa i rondo Damazego Klimka. Wybudowane zostaną za 13 miesięcy  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu