W Grudziądzu powstaje firma produkcyjna, która zatrudni inżynierów i specjalistów od projektowania maszyn. To Formeleon ze szwajcarskiego koncernu Rychiger (zdjęcia)

Firma Formeleon buduje w Grudziądzu obiekt produkcyjny, w którym planuje zatrudnić wykwalifikowanych specjalistów: inżynierów mechaników i inżynierów automatyków a także fachowców projektujących i konstruujących maszyny i urządzenia.

Budowa hali produkcyjnej firmy Formeleon przy Drodze Granicznej w Grudziądzu.

Formeleon buduje halę w Grudziądzu przy Drodze Granicznej, w sąsiedztwie Mr Garden. Powierzchnia obiektu produkcyjnego z częścią biurowo-magazynową wyniesie 5 tys. metrów kwadratowych. Powstaje na działce 6,5-hektarowej. Wartość inwestycji wyniesie około 31 mln. zł.

Mają tu powstać nowe miejsca pracy dla wykwalifikowanych fachowców, m.in. inżynierów mechaników i inżynierów automatyków. Potrzebni też będą specjaliści od projektowania i konstruowania maszyn oraz urządzeń.

– Budowa tej fabryki oznacza nowe miejsca pracy w Grudziądzu. To szansa także dla miejscowych firm, które będą mogły nawiązać współpracę z Formeleonem – podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Produkcja tej firmy wiąże się z unikatowymi technologiami. Bardzo dobrze, że ten obiekt już powstaje i firma rozwinie się właśnie u nas.

Przedsiębiorstwo Formeleon prowadzi produkcję maszyn przeznaczonych dla  przemysłu  spożywczego, energetycznego, samochodowego i farmaceutycznego. Profil produkcyjny tej firmy jest wyspecjalizowany, skierowany na bardzo precyzyjny obszar  związany z unikatowymi technologiami.

Formeleon jest filią szwajcarskiego koncernu Rychiger AG, który działa w branży budowy maszyn i narzędzi, prototypów, przyrządów kontrolnych i pomiarowych, podzespołów do maszyn.  Korzenie przedsiębiorstwa Formeleon sięgają znanej w Grudziądzu przed laty firmy Formit, którą Rychiger wykupił w 2017 roku.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała decyzję o wsparciu tej inwestycji. Uprawnia ona do zwolnienia z podatku dochodowego przez 15 lat.  

Maryla Rzeszut

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W Grudziądzu powstaje firma produkcyjna, która zatrudni inżynierów i specjalistów od projektowania maszyn. To Formeleon ze szwajcarskiego koncernu Rychiger (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu