W kwietniu do grudziądzkiego MZK ma trafić pierwszy z 17 autobusów Solaris Urbino Electric. Przechodzi testy w Bolechowie

Wstępne odbiory techniczne przeszedł pierwszy z 17 autobusów Solaris Urbino Electric przeznaczonych dla Grudziądza. Testowany jest w fabryce tych autobusów w Bolechowie pod Poznaniem. Jest już w barwach Grudziądza.

Pierwszy, żółto-czerwony autobus Solaris Urbino Electric przeznaczony dla Grudziądza testowany jest w fabryce w Bolechowie pod Poznaniem.

Wstępne odbiory techniczne pierwszego „elektryka” dla Grudziądza przeprowadzili pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Grudziądzu. To początek, bo autobus ten poddany zostanie jeszcze serii innych badań, m.in. homologacyjnych.

Kiedy pojawi się na ulicach Grudziądza?

W kwietniu trafi do Grudziądza, wraz ze stacjami szybkiego i wolnego ładowania.

Muszą być jeszcze przeprowadzone szkolenia na miejscu, w Grudziądzu. Po tych formalnościach włączony zostanie w skład taboru Miejskiego Zakładu Komunikacji.

(marz)

Ten Solaris Urbino Electric w kwietniu ma być już w grudziądzkim MZK.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W kwietniu do grudziądzkiego MZK ma trafić pierwszy z 17 autobusów Solaris Urbino Electric. Przechodzi testy w Bolechowie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu