Przydałaby się tymczasowa przeprawa pontonowa przez Wisłę. Czy powstanie? A w marcu ruszy remont mostu w Grudziądzu…

Rozpoczęcie modernizacji mostu Malinowskiego w Grudziądzu coraz bliżej. Kierowcy obawiają się korków. Czy możemy liczyć, że powstanie tymczasowy most pontonowy, który odciąży spiętrzony ruch pojazdów?

– Czy mogłoby wojsko lub inne służby rozstawić tymczasową przeprawę pontonową na Wiśle, aby ułatwić przejazd przez remontowany most Malinowskiego? – proponuje Paweł Napolski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu. –  Przed laty takie rozwiązanie było i się sprawdziło. Może Polskie Koleje Państwowe czy inna instytucja jest w stanie taki most pontonowy ustawić. Wkrótce most na Wiśle będzie remontowany i pojawią się problemy z przejazdem…

– To prawda, kiedyś most pontonowy na Wiśle był, ale wtedy nie było mostu autostradowego. Teraz sytuacja jest trochę inna. Ustawienie mostu pontonowego to są gigantyczne koszty i logistycznie też jest to zadanie trudne – zauważa Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Sylwia Łazarczyk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu rozwiewa nadzieje na tymczasowy most pontonowy na Wiśle: – Niestety, nie ma takich planów. To można stwierdzić po rozmowach z Polskimi Kolejami Państwowymi i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Kiedyś wojsko mogło taki most rozstawić w ramach ćwiczeń, teraz ogromne koszty poniósłby inwestor, który na to się nie zdecyduje – objaśnia Sylwia Łazarczyk. – Remont mostu obejmie część kolejową. Żeby ułatwić organizację ruchu pojazdów, piaskowanie ma się odbywać nocą. Wprowadzony będzie ruch wahadłowy.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Przydałaby się tymczasowa przeprawa pontonowa przez Wisłę. Czy powstanie? A w marcu ruszy remont mostu w Grudziądzu…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu