W pobliżu Szkoły Podstawowej nr 21 prezentowali się dziś kandydaci z Okręgu 3. do Rady Miejskiej z listy KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz M. Glamowski

Okręg 3. to osiedla Lotnisko i Kawalerii Polskiej. Kandydują: 1. Łukasz Kowarowski, 2. Grzegorz Miedzianowski, 3. Aleksandra Drozdecka (Polska 2050), 4. Krzysztof Adamowicz, 5. Elżbieta Szmidt-Laskowska, 6. Jolanta Trepkowska, 7. Stanisław Szyszka  

– Razem z kandydatami z mojego komitetu wyborczego będziemy Grudziądz zmieniać na korzyść. Na osiedlach Lotnisko i Kawalerii Polskiej już wiele zostało zrobione a w planach mamy kolejne projekty i inwestycje – mówił prezydent Maciej Glamowski. – Wykonana została przebudowa ul. Ikara, Dywizjonu 303, Miłoleśnej czy Zacisznej. Przygotowujemy się do termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 21 i budowy bezpiecznego przystanku przy ul. Nauczycielskiej. W naszych planach jest też dalsza rewitalizacja Parku Miejskiego z budową tężni solankowej. Wszystkie uzgodnienia konserwatorskie i dokumentację techniczną oraz pozwolenie na budowę już mamy.

Kandydaci z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Sojusz Obywatelski Grudziądz Maciej Glamowski w swoim programie mają też przebudowę ulicy Cmentarnej z wykonaniem kanalizacji deszczowej, by zapewnić mieszkańcom lepszy dojazd do nekropolii.

W ich planach jest też m.in. termomodernizacja przedszkola. – Jestem przekonany, że z osobami z mojego komitetu będziemy z powodzeniem realizować zaplanowane projekty, aby w Grudziądzu żyło się jeszcze lepiej i wygodniej – twierdzi prezydent Maciej Glamowski.

1. Łukasz Kowarowski – „jedynka” na liście (obecnie przewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu) – przez całą kadencję bardzo pilnował inwestycji zwłaszcza na osiedlu Lotnisko a szczególnie remontów dróg. Lider Lewicy, wieloletni samorządowiec. Mąż Agnieszki, ojciec Huberta. Fan żużla.

2. Grzegorz Miedzianowski – radny pięciu kadencji. Działacz związkowy. Leży mu na sercu dobro Grudziądza. Pasjonat historii naszego miasta. Lokalny patriota. Kolekcjoner.

3. Aleksandra Drozdecka (Polska 2050) – radna, dba o sprawy mieszkańców Grudziądza. Nie tylko w swoim okręgu, ale patrzy na miasto jako całość. Współtworzy kulturę w Grudziądzu. Realizuje muzyczne projekty, m.in. Grudziądzkie Zaduszki Muzyczne. Kieruje chórem The G Singers. Pracuje z dziećmi w szkole i osobami dorosłymi z niepełnosprawnościami w Centrum Rehabilitacji im. Biskupa Jana Chrapka.

4. Krzysztof Adamowicz (Polska 2050) – lekarz stomatolog od lat związany z Grudziądzem. Zależy mu na poprawie i dostępności opieki medycznej w Grudziądzu. Chce pomóc trudnej młodzieży w wyrównywaniu szans i stworzeniu perspektyw na przyszłość. Podróżnik, pasjonat muzyki, wykładowca, autor artykułów naukowych z zakresu stomatologii.

5. Elżbieta Szmidt – Laskowska (Lewica). Życie zawodowe związała z osobami z niepełnosprawnościami i seniorami. Jej pasją jest malarstwo – organizuje wystawy. Szczęśliwa żona Bronisława, mama córki Elizy i syna Łukasza. Babcia pięciorga wnucząt.

6. Jolanta Trepkowska – rodowita grudziądzanka. Od lat 90. pracuje w administracji Muzeum w Grudziądzu. Jej pasja to książki a jej oczkiem w głowie jest syn, Karol. Zależy jej na ożywianiu grudziądzkiej Starówki i rozwój potencjału turystycznego miasta.

7. Stanisław Szyszka – (Lewica). Przedsiębiorca. Radny poprzednich kadencji. Społecznik. Najważniejszą dla niego wartością jest rodzina. Żona Ewa, synowie Kamil, Jakub i Krzysztof oraz wnuk, Franek.

(marz)   

Aleksandra Drozdecka i Grzegorz Miedzianowski należą do najaktywniejszych radnych.
Łukasz Kowarowski – zawsze z ludźmi, a z okazji 8 marca wręczał kwiaty mieszkankom Grudziądza.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W pobliżu Szkoły Podstawowej nr 21 prezentowali się dziś kandydaci z Okręgu 3. do Rady Miejskiej z listy KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz M. Glamowski

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu