W pojazdach MZK rozpoczęły się testy systemu Elektronicznej Grudziądzkiej Karty Miejskiej. W pierwszym etapie – bilety na tramwaj i autobus. Z czasem dostęp do instytucji kultury

Kasowniki w pojazdach komunikacji miejskiej zyskały nowe możliwości i można je testować. Karta elektroniczna będzie miała wiele funkcji.

Pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacji zapewniają, że bilety zakupione w kasownikach są ważne i nie trzeba się martwić przy kontroli.

Wystarczy przyłożyć do czytnika kontrolera źródło płatności, za pomocą którego płaciło się za bilet. Za bilet można zapłacić wszystkim, co tylko ma opcje płatności zbliżeniowych NFC i podpięte źródło: telefonem, zegarkiem, opaską, kartą bankową.

Elektroniczna Grudziądzka Karta Miejska powinna działać od 24 stycznia. Na początek mieszkańcy będą mogli korzystać z funkcji biletu elektronicznego, co ułatwi korzystanie z komunikacji miejskiej – zapowiada Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Z czasem stopniowo Grudziądzka Karta Miejska obejmie dostęp do oferty grudziądzkich instytucji kultury czy innych miejsc, w których korzystać można z szerokiej gamy usług. Ta elektroniczna karta będzie miała wiele funkcji jak dostęp do muzeum, na basen czy do biblioteki. Elektroniczny bilet wdrażamy jako kontynuację, z programu modernizacji sieci tramwajowej a także zakupu tramwajów niskopodłogowych i autobusów elektrycznych oraz hybrydowych. Z tego samego programu, dofinansowanego z funduszy unijnych, wydamy na wdrożenie biletu elektronicznego ponad 4 miliony zł. Oczywiście w okresie przejściowym tradycyjny bilet papierowy także będzie w użyciu.

Instrukcje dotyczące rejestracji, zakupu biletów, obsługi aplikacji będą dostępne na stronach internetowych: organizatora przewozów – transport.grudziadz.pl oraz operatora – mzk.grudziadz.pl

Sama aplikacja i portal bilety.grudziadz.pl mają być aktywne od 24 stycznia.

Miejski Zakład Komunikacji w Grudziądzu zapowiada, że na bieżąco będzie informować o kolejnych krokach wdrażania elektronicznej karty miejskiej.

(marz)

Przypominamy, jak prezydent Maciej Glamowski juz w czerwcu 2023 roku zapowiadał wdrożenie Grudziądzkiej Elektronicznej Karty Miejskiej:

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W pojazdach MZK rozpoczęły się testy systemu Elektronicznej Grudziądzkiej Karty Miejskiej. W pierwszym etapie – bilety na tramwaj i autobus. Z czasem dostęp do instytucji kultury

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu