W Wielki Piątek w Grudziądzu 700 samotnych seniorów otrzyma pakiety ze śniadaniem wielkanocnym od miasta  

Wolontariusze 7 kwietnia zaniosą pakiety ze śniadaniem wielkanocnym potrzebującym mieszkańcom Grudziądza.

To już czwarta edycja Grudziądzkiego Śniadania Wielkanocnego dla Seniora. Rozpoczęła się jeszcze w czasie pandemii. W tym roku do tej formy pomocy zapisanych zostało 700 samotnych seniorów.

W Wielki Piątek pakiety śniadaniowe będą roznoszone przez wolontariuszy, do których przyłączą się także władze Grudziądza.  Wolontariusze będą mieć identyfikatory. Seniorzy nie powinni wpuszczać osób nie posiadających takich identyfikatorów.  

– Tak jak przewidywaliśmy wszystkie miejsca zostały zapełnione, co potwierdza, że przedsięwzięcie to przyjęło się wśród grudziądzan i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem – podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – W tegorocznej edycji przygotowanych zostało 700 pakietów, które w Wielki Piątek, 7 kwietnia otrzymają wytypowani seniorzy. Osoby zainteresowane tą formą pomocy mogły zgłaszać się same, ale często zgłaszał ich ktoś bliski – z rodziny lub przyjaciół. Seniorów potrzebujących takiej pomocy mogły zgłaszać także podmioty działające na rzecz osób starszych.

W tym roku Grudziądzkie Śniadanie Wielkanocne otrzymają seniorzy w wieku powyżej 70. roku życia, którzy mieszkają sami i nie mogą liczyć na wsparcie rodziny lub innych osób.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W Wielki Piątek w Grudziądzu 700 samotnych seniorów otrzyma pakiety ze śniadaniem wielkanocnym od miasta  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu