Wiceprezydenci Grudziądza Róża Lewandowska i Tomasz Smolarek z nominacjami, rozpoczęli pracę w Ratuszu. Jakie mają obowiązki? (Zdjęcia, wideo)

Oboje wiceprezydenci zasiedli w piątek, 17 maja na sesji Rady Miejskiej przy stole prezydenckim, razem z Maciejem Glamowskim i skarbnikiem miasta Tomaszem Szczechowskim.

Od lewej: Andrzej Cherek, Róża Lewandowska, Maciej Glamowski, Tomasz Smolarek, Tomasz Szczechowski.

Nominacje na wiceprezydentów Grudziądza odebrali w Ratuszu ża Lewandowska i Tomasz Smolarek, w którego gestii są: Wydział Komunikacji Miejskiej, Wydział Kultury i Sportu, Straż Miejska, Biuro Lasów Komunalnych oraz Biuro Gospodarki Odpadami.

ży Lewandowskiej podlegają: Wydział Edukacji, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych, Wydział Uprawnień Komunikacyjnych, Urząd Stanu Cywilnego, Biuro Działalności Gospodarczej i Koordynator ds. Dostępności.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza podczas wręczenia nominacji dla swoich zastępców: Tomasza Smolarka i ży Lewandowskiej przyznał: – To wyróżnienie, ale i wielka odpowiedzialność. To misja do spełnienia, często praca 24 godziny na dobę przez 7 dni. Wierzę, że razem stworzymy zgrany zespół, który będzie pracował dla miasta i mieszkańców. Wspierają nas nadal: skarbnik Tomasz Szczechowski i sekretarz miasta Andrzej Cherek.

Wideo: Jak Tomasz Smolarek wyobraża sobie początek nowej pracy?

Tomasz Smolarek, nowy wiceprezydent Grudziądza: – Powinienem sobie poradzić.

TOMASZ SMOLAREK – I zastępca prezydenta Grudziądza swoje nowe obowiązki zaczął wykonywać już w środę, 15 maja  po południu. – Ufam i wierzę w to, że sprostam temu zadaniu i poradzę sobie na tym stanowisku. Czuję wsparcie prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego, odbieram pozytywne reakcje od mieszkańców. W trakcie wdrażania się do nowych zadań na pewno będę pytać o wiele rzeczy sekretarza miasta czy skarbnika i myślę, że te informacje uzyskam. Będą udzielali mi cennych rad – mówił I wiceprezydent. –  Jest to dla mnie wielkie wyzwanie, ale powinienem sobie poradzić, ku zadowoleniu mieszkańców. Będą zajmować się m.in. kulturą i sportem, ale też strażą miejską. Od 2008 roku byłem w Radzie Miejskiej przewodniczącym komisji bezpieczeństwa, więc to doświadczenie powinno mi pomóc w sprawowaniu nowej funkcji.

Tomasz Smolarek był przewodniczącym klubu radnych Koalicji Obywatelskiej, który zdobył w wyborach najwięcej – 10 mandatów. Teraz przewodniczącym klubu KO w Radzie Miejskiej jest Paweł Napolski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Róża Lewandowska była wiceprezydentem Grudziądza od maja 2021 r. do kwietnia 2024 roku. Pozostaje na drugą kadencję.

RÓŻA LEWANDOWSKA będzie nadal II wiceprezydentem Grudziądza. Sprawdziła się w poprzedniej kadencji, dlatego prezydent Maciej Glamowski powołał ją na swojego zastępcę. Róża Lewandowska znakomicie zna grudziądzką oświatę i placówki wychowawcze. Już od powstania Publicznej Uczelni Zawodowej przy WZU w Grudziądzu bardzo wspiera i promuje tę grudziądzką uczelnię. – Jako pierwszy ruszy kierunek mechatronika, bardzo potrzebny we współczesnym świecie. Znakomicie, że kształcić się na tej uczelni będą mogli grudziądzanie, których nie stać na wyjazd do innych, akademickich miast na studia – mówi Róża Lewandowska. – Publiczna Uczelnia Zawodowa będzie mogła pozyskać studentów także z regionu. Absolwenci znajdą zatrudnienie w Wojskowych Zakładach Uzbrojenia i innych firmach w Grudziądzu i województwie.

Róża Lewandowska z wielkim oddaniem zajmuje się też sprawami grudziądzkiego szpitala i pomocą społeczną.

TEKST, WIDEO I FOT. MARYLA RZESZUT

  

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wiceprezydenci Grudziądza Róża Lewandowska i Tomasz Smolarek z nominacjami, rozpoczęli pracę w Ratuszu. Jakie mają obowiązki? (Zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu