Większy komfort dla interesantów Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Odnowiono pomieszczenia. Jest dużo lepiej! (Zdjęcia)

Ekipa pracowników gospodarczych Ratusza w Grudziądzu wyremontowała pokoje dla Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności (działa w strukturach Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych). Jeszcze na razie zespół przyjmuje przy ul. Małomłyńskiej, ale wkrótce będzie można wszystko załatwić w jednym miejscu.

Jest czysto, ładnie i estetycznie. Pracownicy wprowadzają się do wyremontowanych pomieszczeń, w których będzie się pracowało znacznie przyjemniej i lepiej a interesanci zyskają większy komfort załatwiania spraw w tym wydziale.

Podstawowym zadaniem zespołu jest wydawanie orzeczeń o niepełnosprawności osobom poniżej 16. roku życia i ustalanie stopnia niepełnosprawności dla osób, które 16 lat ukończyły. W pierwszym półroczu tego roku wydano około 1,5 tysiąca orzeczeń. Zespół wydaje też legitymacje osobom niepełnosprawnym i karty parkingowe.

Biura zespołu mieszczą się w pokojach 224A oraz 225 w gmachu przy ulicy Ratuszowej 1 i są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z myślą o tej grupie osób przygotowano kolejne udogodnienia. Przyjmowanie wniosków odbywa się bowiem na parterze, w Biurze Obsługi Interesanta, miejscu jeszcze bardziej dostępnym dla niepełnosprawnych.

W wyremontowanych biurach Ratusza pracuje administracja, a od września rozpoczną się tu posiedzenia składu orzekającego z udziałem lekarza i specjalisty. Dlatego jedno z pomieszczeń przeznaczono na gabinet lekarski. Obecnie takie posiedzenia odbywają się jeszcze w budynku przy ulicy Małomłyńskiej. Już wkrótce całą sprawę będzie można załatwić w jednym miejscu.

– Najważniejsze jest to, że wygląd pomieszczeń zmienił się nie do poznania, na lepsze. Osoby stawiające się na posiedzenie składu orzekającego zespołu będą miały odpowiednie warunki – komentuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Remont kosztował około 100 tysięcy złotych. Są to głównie koszty zakupu materiałów i wyposażenia. Miasto uzyskało 20 tysięcy złotych dofinansowania z Urzędu Wojewódzkiego na wyposażenie biur. Bardzo ważne, że cały remont wykonaliśmy własnymi siłami, dzięki niezawodnej ekipie pracowników gospodarczych, którym serdecznie dziękuję. Nasz urząd staje się coraz bardziej przyjazny i dla pracowników, i dla mieszkańców załatwiających w Ratuszu swoje ważne sprawy.

(marz)  

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Większy komfort dla interesantów Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Odnowiono pomieszczenia. Jest dużo lepiej! (Zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu