Wielkie Grudziądzkie Piernikowanie w Radzie. Była integracja, radość i muzyka. A ciastek skosztujemy w kawiarence na Jarmarku św. Mikołaja! (Zdjęcia)

Zapachniało świętami! Mieszkańcy miasta w różnym wieku gremialnie wzięli udział w pieczeniu ciastek. To „zaprawa” przed biciem w przyszłości rekordu Guinnessa w tej kategorii.

Do pieczenia pireników nie trzeba było namawiać prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego. Chętnie podwinął rękawy i zagniatał ciasto…

Akcję zorganizowało Stowarzyszenie Otwarte Serca w Grudziądzu. Pomieszczeń użyczył hotel Rad.

Takie przedświąteczne zajęcie przyciągnęło wielu grudziądzan w różnym wieku. Przyjść mógł każdy. Przy takim przedsięwzięciu kulinarnym znakomicie, w świetnej atmosferze przebiegała integracja mieszkańców.

Zapał do pieczenia smakowitych pierników udzielił się także prezydentowi Grudziądza Maciejowi Glamowskiemu, który podwinął rękawy, założył rękawiczki i też zagniatał ciasto oraz szykował świąteczne wypieki. W akcji wzięli udział także wiceprezydent Róża Lewandowska i przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kowarowski.

– Wspaniale, że tak wiele osób odpowiedziało na zaproszenie organizatorów. Uczestników „wielkiego piernikowania” było naprawdę bardzo dużo – komentuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Upieczone podczas tej akcji ciastka będą w ofercie kawiarenki charytatywnej, która zostanie otwarta już 6 grudnia podczas Jarmarku św. Mikołaja. Naprawdę, jestem dumny, że takie inicjatywy rodzą się w Grudziądzu. Powinny na stałe wpisać się do kalendarza miejskich wydarzeń.

Było wesoło a muzykę zapewnili między innymi chór kameralny The G Singers i seniorzy z Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy.

Wspólne pieczenie pierników to pilotażowy projekt przygotowujący mieszkańców Grudziądza do bicia rekordu Guinnessa w tej sferze.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wielkie Grudziądzkie Piernikowanie w Radzie. Była integracja, radość i muzyka. A ciastek skosztujemy w kawiarence na Jarmarku św. Mikołaja! (Zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu