Msza święta w intencji Ojczyzny z asystą Wojska Polskiego. Wierni wypełnili dziś Bazylikę Kolegiacką św. Mikołaja w Grudziądzu (zdjęcia)

Nabożeństwo było niezwykłe z racji obchodzonego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości. Udział asysty honorowej Wojska Polskiego i chóru męskiego „Echo” sprawił, że msza święta miała wyjątkowo uroczysty charakter.

Grudziądzanie licznie uczestniczyli w mszy św. w intencji Ojczyzny. Nie zabrakło reprezentantów wielu środowisk, przede wszystkim weteranów i kombatantów, delegacji służb mundurowych, samorządowców, duchowieństwa, Cechu Rzemiosł Różnych, radnych grudziądzkich i sejmiku samorządowego. Była młodzież z klas mundurowych i Związku Strzeleckiego Strzelec. Były poczty sztandarowe. Chór męski „Echo” zebrał brawa za piękny śpiew podczas nabożeństwa. Obecność asysty honorowej Wojska Polskiego dodała rangi nabożeństwu.

Przybyli m.in. honorowa obywatelka Grudziądza Karola Skowrońska, wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau, senator Ryszard Bober, przewodniczący Rady Miejskiej w Grudziądzu Łukasz Kowarowski, prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, starosta grudziądzki Adam Olejnik, dowódca Garnizonu Grudziądz płk Andrzej Dyk, komendant Garnizonu Grudziądz mjr Adam Szymaniuk.  

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Msza święta w intencji Ojczyzny z asystą Wojska Polskiego. Wierni wypełnili dziś Bazylikę Kolegiacką św. Mikołaja w Grudziądzu (zdjęcia)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu