Komu przysługuje, niech szybko startuje! Wnioski o dodatek węglowy przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu do 30 listopada

– Ukazało się właściwe rozporządzenie określające m.in. wzór wniosku o dodatek węglowy, stąd też proces jest już całkowicie realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie – informuje Karol Piernicki, rzecznik prezydenta Grudziądza.

MOPR w Grudziądzu przyjmuje wnioski o dodatek węglowy.

Pracownicy MOPR-u będą zajmować się obsługą mieszkańców, którzy złożą wniosek o dofinansowanie w ramach dodatku węglowego.

Komu ten dodatek przysługuje?

Zgodnie z ustawą dodatek węglowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi, wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Dodatek węglowy jest świadczeniem jednorazowym, przysługującym wyłącznie w 2022 roku, przyznawanym na wniosek osoby zainteresowanej.

Wnioski można składać elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP, pocztą oraz ewentualnie w formie papierowej w Dziale Dodatków Mieszkaniowych (parter pokój 10, 11, 12 ) w godz. od godz. 8.00 do 15.00.

Papierowe druki wniosków dostępne są:

  • w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego przy ul. Ratuszowej 1 oraz przy ul. Mickiewicza 28/30
  • w Miejskim Punkcie Informacyjnym w Centrum Handlowym Alfa przy ul. Chełmińskiej 4

Termin składania wniosków upłynie 30 listopada 2022 r.

W celu sprawnej wypłaty świadczeń MOPR prosi o podawanie we wnioskach numeru konta, na który ma zostać przelany dodatek węglowy.

O naborze wniosków i możliwości pobrania wzoru wniosku Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu będzie informować na swojej stronie internetowej. Wszystkie szczegółowe informacje na bieżąco będą na tej stronie aktualizowane.

Strona internetowa: www.mopr.grudziadz.pl

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Komu przysługuje, niech szybko startuje! Wnioski o dodatek węglowy przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu do 30 listopada

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu