Wolontariusze 22 grudnia rozniosą w Grudziądzu 700 pakietów dla seniorów, którzy powinni być tego dnia w domu!

Bożonarodzeniowe potrawy w ramach czwartej edycji  „Wigilii dla seniora” sprawią, że święta dla niezamożnych, starszych grudziądzan będą lepsze.  

Miasto przygotowało 700 pakietów. W świątecznych zestawach znajdą się między innymi: pierogi z kapustą i grzybami, krokiety, pstrąg w galarecie, śledź po żydowsku, piernik i makowiec.

Do rozwożenia świątecznych pakietów włącza się także prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski. – Z radością rozdamy paczki osobom, które na nie czekają. Zapisanym seniorom przypominam tylko o tym, aby byli w piątek w domach. Będą zachowane zasady bezpieczeństwa – objaśnia prezydent. – Wolontariusze otrzymali specjalne identyfikatory i nie będą wchodzić do mieszkań. Nie ma takiej potrzeby. Pakiety wręczą w progu, zamieniając z naszymi mieszkańcami kilka zdań. Oprócz przygotowanych potraw zaniesiemy grudziądzanom uśmiech i moc świątecznych życzeń.

Uwaga! Seniorzy powinni pamiętać, że nie muszą niczego podpisywać, okazywać dokumentów i przekazywać wolontariuszom jakichkolwiek pieniędzy.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wolontariusze 22 grudnia rozniosą w Grudziądzu 700 pakietów dla seniorów, którzy powinni być tego dnia w domu!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu