Wolontariusze roznieśli dziś (23 grudnia) w Grudziądzu 1000 paczek z potrawami świątecznymi dla samotnych seniorów  

Wcześniej, po rozeznaniu sytuacji w Grudziądzu, wytypowanych zostało do takiego wsparcia 1000 starszych mieszkańców miasta. Co znalazło się w pakietach? Tradycyjne potrawy wigilijne i świąteczne, m.in. pierogi, ryba po grecku i ciasta.  

Do akcji włączyli się i wcielili w rolę wolontariuszy także Maciej Glamowski – prezydent Grudziądza i Róża Lewandowska – wiceprezydent.  

Z pakietami do seniorów wyruszyli także poseł Tomasz Szymański i pracownik jego biura poselskiego Jakub Kopkowski.

Wolontariusze, którzy przychodzili z pakietami do seniorów, mieli identyfikatory, tak że osoby otwierające im drzwi wiedziały kto do nich zawitał. Z radością i wdzięcznością przyjmowali świąteczne paczki oraz świąteczne życzenia.

Akcję „Wigilia dla seniora” przygotowali pracownicy Urzędu Miejskiego i wolontariusze. Potrzeba jej zorganizowania zaistniała podczas pandemii w 2020 roku. Okazało się, że – niezależnie od tego czy jest covid czy nie – takie wsparcie samotnych seniorów jest bardzo potrzebne. Dlatego odbyła się po raz trzeci.

– Kontynuujemy ją, bowiem mieszkańcy uznali, iż taka pomoc samotnym ludziom w przeddzień Bożego Narodzenia jest bardzo ważnym wsparciem – komentuje akcję Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Zwłaszcza przed świętami osoby samotne potrzebują życzliwości i sygnału, że ktoś o nich pamięta. Nie zawiedli, jak zwykle, wolontariusze. Dziękuję im za to serdecznie, także pracownikom, którzy akcję przygotowali.  

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wolontariusze roznieśli dziś (23 grudnia) w Grudziądzu 1000 paczek z potrawami świątecznymi dla samotnych seniorów  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu