– Wszystkie dzielnice są ważne. Rozwój miasta przebiega w sposób zrównoważony – to dewiza drużyny Macieja Glamowskiego, prezydenta Grudziądza. Powstają strategiczne inwestycje. To już się dzieje!

– Maciej Glamowski podkreśla, że samorząd równomiernie inwestuje w poszczególne osiedla: – Rozwój miasta prowadzimy w sposób zrównoważony. Konsekwentnie inwestujemy w dzielnice. Każdy obszar funkcjonowania miasta jest ważny: czy to kultura, edukacja, sport rekreacja czy komunikacja miejska i remonty dróg. To jest założenie całej mojej drużyny.

Prezydent przypomniał, jakie strategiczne inwestycje już są prowadzone: – Osiedle Rządz to wielki plac budowy. Powstaje tu całkowicie nowy układ drogowy w obrębie ul. Kulerskiego i Sosnkowskiego, który bardzo poprawi komunikację w tej części miasta. Powstaje też nowoczesny węzeł przesiadkowy autobusowo-tramwajowy. Przygotowujemy rozbudowę linii tramwajowej do rozwijającego się przemysłowo Mniszka. A Mniszek to bardzo ważna dzielnica, która zupełnie się odmieni po wykonaniu nowych inwestycji drogowych. Pozyskaliśmy na ten cel prawie 60 milionów zł. dotacji. Przebudowane zostaną m.in. ulice Jeziorna i Malczewskiego, powstanie rondo z ul. Kujawską. Modernizacja obejmie też ul. Pomorską i al. Sportowców oraz wybudowanie ronda na Szosie Kujawskiej.                                                                                                                                       Na Strzemięcinie już zostały wyremontowane m.in. ulice: Jackowskiego i Północna a jeszcze w tym roku ruszą remonty ul. Baczyńskiego, Wągla, Orzeszkowej, Asnyka. W planie jest też modernizacja ul. Grota-Roweckiego. Na osiedlu Chełmińskim remont czeka ul. Wawrzyniaka (przygotowywana jest dokumentacja). Po 35 latach w Grudziądzu zostanie wybudowany przyszkolny basen. – Wybieramy właśnie w przetargu wykonawcę – informuje Maciej Glamowski. – W planie jest też termomodernizacja SP nr 7.                                           

Powstanie bezpieczna ścieżka rowerowa w kierunku Rudnika, wzdłuż ul. Południowej. W najbliższych tygodniach wyłoniony zostanie wykonawca tej inwestycji, która obejmie 2. etap skomunikowania ul. Południowej ze szpitalem.   

Tekst i fot. (marz)   

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

– Wszystkie dzielnice są ważne. Rozwój miasta przebiega w sposób zrównoważony – to dewiza drużyny Macieja Glamowskiego, prezydenta Grudziądza. Powstają strategiczne inwestycje. To już się dzieje!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu