Zobaczymy miasto z lat 70. Wystawa „Migawki z przeszłości. Fotografie Grudziądza sprzed 50 lat” już 20 października (piątek) w Muzeum

Ekspozycja przypomni Grudziądz z lat 1972-1973. Zaprezentowane zostaną zdjęcia ze zbiorów Muzeum im ks. dra Władysława Łęgi.

Ul. Długa w Grudziądzu w 1972 roku. FOT. WIKTOR NAJDER

Fotografie wchodzą w skład powstałej w 1973 roku dokumentacji konserwatorskiej, którą utworzono w celu rejestracji stanu zabytkowych budynków grudziądzkiej starówki.

Dokumentacja fotograficzna, którą obejrzymy w grudziądzkim Muzeum, przybliży zatrzymaną w kadrze rzeczywistość i życie codzienne mieszkańców miasta w latach 1972 – 1973.

Wystawę zorganizowano w związku z 50. rocznicą utworzenia dokumentacji fotograficznej.

Otwarcie wystawy w Muzeum przy ul. Spichrzowej 17 nastąpi w piątek, 20 października o godz. 18.00. Wstęp wolny.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zobaczymy miasto z lat 70. Wystawa „Migawki z przeszłości. Fotografie Grudziądza sprzed 50 lat” już 20 października (piątek) w Muzeum

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu