Wystawa rzeźb w Muzeum uwieńczeniem 50 lat pracy artystycznej Cezarego Kopika, grudziądzkiego twórcy (zdjęcia)

Warto zwiedzić wystawę prac grudziądzkiego rzeźbiarza, którego dzieła są w wielu kolekcjach w Polsce i za granicą. W Muzeum w Grudziądzu odbył się wernisaż połączony z benefisem.

Do Muzeum im. ks. dra Władysława Łęgi przybyło wiele osób współtworzących życie kulturalne miasta i miłośnicy sztuki. Nie zabrakło władz Grudziądza, doceniających osiągnięcia Cezarego Kopika. Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski pogratulował artyście jubileuszu i życzył wielu jeszcze lat pracy twórczej. Radny sejmiku, dyrektor wydziału kultury i sportu UM Michał Czepek odczytał list gratulacyjny dla Cezarego Kopika od Piotra Całbeckiego, marszałka województwa. Artysta odebrał mnóstwo życzeń z okazji pracy artystycznej, która trwa już pół wieku.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wystawa rzeźb w Muzeum uwieńczeniem 50 lat pracy artystycznej Cezarego Kopika, grudziądzkiego twórcy (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu