Wystawę rysunków Mariusza Żebrowskiego otwarto w galerii klubu Akcent w Grudziądzu. To prace z ostatnich lat (zdjęcia)

Jego pasją jest rysowanie. Sprawia mu to wielką frajdę. Od kiedy pamięta tworzy satyryczne rysunki, w których z przymrużeniem oka odnosi się do rzeczywistości.

Podczas wernisażu w klubie Akcent gratulacje za twórczy rozwój i niepowtarzalne rysunki złożył Mariuszowi Żebrowskiemu prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Mariusz Żebrowski (ur. w 1967 roku) – historyk, archiwista, pedagog. Kustosz w Dziale Historii Muzeum im. ks. dra Władysława Łęgi w Grudziądzu. Nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 16 im. płk. Zbigniewa Makowieckiego w Grudziądzu. Żonaty, dwoje dzieci.

            W swoich rysunkach pokazuje w krzywym zwierciadle kwestie polityczne i relacje społeczno-obyczajowe. Na wystawie można obejrzeć rysunki z ostatnich lat, m.in. czasu pandemii, gdy żart i satyra pomagała w akceptowaniu tego, co nas, jako społeczeństwo spotkało. Są też ilustrujące Grudziądz, przy których Mariusz Żebrowski eksperymentuje kreską.

(marz)

FOT. ANETTE

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wystawę rysunków Mariusza Żebrowskiego otwarto w galerii klubu Akcent w Grudziądzu. To prace z ostatnich lat (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu