Remont torowiska na ul. Wybickiego. Ruch pojazdów tylko w jedną stronę! Wstrzymane tramwaje linii 2 do Tarpna. Kursuje tramwaj 3 z Rządza do dworca PKP (Zdjęcia)

3 lipca ruszyły roboty drogowe na ul. Wybickiego i czasowo zawieszony został tramwaj „dwójka”. Ruch pojazdów odbywa się w jedną stronę: od Rybnego Rynku w kierunku Tarpna. Kursuje tramwaj 3 z Rządza na dworzec PKP.  Przybyło autobusów „czwórki” – aż o dziewiętnaście. Nie będzie przystanku „Solanki” dla linii 13 i 17 i wjeżdżania na teren kompleksu.

Już prowadzone są roboty przy torowisku na ul. Wybickiego. Od strony Rybnego Rynku w kierunku Tarpna ruch pojazdów odbywa się lewą stroną ulicy. W przeciwnym kierunku na ul. Wybickiego nie wjedziemy.

Od 3 lipca zawieszone zostało kursowanie tramwajów na linii nr 2. Dlaczego? Konieczne jest przeprowadzenia prac drogowych w obrębie torowiska na ulicy Wybickiego. Zmiany wprowadzone są na czas trwania remontu. W kierunku do Tarpna i z osiedla Tarpno trzeba korzystać z linii autobusowych m.in. AT. Łącząc przejazd autobusem i tramwajem można podróżować na jednym bilecie.

Za „dwójkę” kursują tramwaje na linii nr 3 na trasie osiedle Rządz – Dworzec Kolejowy.

Zwiększenie liczby kursów na linii „czwórki” dotyczy dni powszednich i jest odpowiedzią na głosy mieszkańców, którzy wnioskowali, by autobus tej linii jeździł częściej. Z pętli na osiedlu Rządz pojazdy odjeżdżać będą dodatkowo o godzinach: 5:37, 7:25, 9:42, 11:42, 13:32, 15:32, 17:42, 19:42 oraz 21:31.

Nowe kursy z pętli Lipowa/Szkoła o godzinach: 6:28, 8:27, 10:41, 12:40, 14:26, 16:26, 18:41, 20:41, 22:23.

Inne zmiany wprowadzane od początku lipca przez Wydział Komunikacji Miejskiej grudziądzkiego Ratusza:

Likwidacji ulega przystanek „Solanki” czyli autobusy linii nr 13 i 17 zatrzymywać się będą w obie strony na przystanku „Warszawska/Solanki”, bez wjeżdżania na teren kompleksu. W związku z tym nastąpią drobne korekty czasów przejazdu autobusów obu linii.

Wszystkie informacje są umieszczane na przystankach. Są też na stronach internetowych i  profilach w mediach społecznościowych Wydziału Komunikacji Miejskiej grudziądzkiego Ratusza i MZK Grudziądz.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Remont torowiska na ul. Wybickiego. Ruch pojazdów tylko w jedną stronę! Wstrzymane tramwaje linii 2 do Tarpna. Kursuje tramwaj 3 z Rządza do dworca PKP (Zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu