Za co polubiliśmy nową plażę Tarpno w Grudziądzu? Jej popularność rośnie. To strefa wolna od dymu tytoniowego. Ma też inne zalety (zdjęcia)

To strefa wolna od dymu tytoniowego. Nie wprowadza się tu psów, nie jeździ rowerami, nie hałasuje, nie dokarmia ptaków. Gdzie? Na dobrze zorganizowanej plaży Tarpno w Grudziądzu.

Plaża nad jeziorem Tarpieńskim przyjęła się. Jest coraz bardziej popularna. Dlatego, że wszystko jest nowe, ładne, estetycznie urządzone.

Ratownicy pilnują kąpiących się. Działa wypożyczalnia sprzętu wodnego, są toalety z przebieralnią, ławki, stoliki i czysty piasek. Na tej plaży nie pali się wyrobów tytoniowych. Jest wydzielona w jednym miejscu palarnia i tam palacze muszą się udać, gdy chcą sięgnąć po papierosa. Dzięki temu nie petują bezpośrednio w piasku a plażowicze w sąsiedztwie nie są zmuszani do wdychania dymu.

Wypożyczalnia sprzętu wodnego na plaży Tarpno.

Nie można wprowadzać na plażę psów. Nie dokarmia się ptaków, chociaż kaczki i inne wodne ptactwo już się przyzwyczaiło, że może znaleźć okruchy na plaży i ich poszukuje. Jezioro objęte jest strefą ciszy.  

Wielu plażowiczów przyjeżdża rowerami, które umieszcza w stojakach. Jest bar z napojami, lodami, frytkami, zapiekankami itp. Dzieci – jeśli wyszły z wody – mogą rozerwać się na placu zabaw.

Co ważne, wstęp na plażę Tarpno jest bezpłatny.

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu przewiduje stopniowe wzbogacanie wyposażenia plaży w Tarpnie. Jednak już teraz można uznać start tego ośrodka za udany. Mimo że plaża nie jest duża, podoba się i frekwencja rośnie…

Jezioro Tarpieńskie ma powierzchnię 27 ha. Linia brzegowa plaży: 102 m. Dno jest mulisto-piaszczyste. Maksymalna głębokość jeziora: 5,8 m a średnia to 2,7 m.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Za co polubiliśmy nową plażę Tarpno w Grudziądzu? Jej popularność rośnie. To strefa wolna od dymu tytoniowego. Ma też inne zalety (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu