Za miesiąc koniec remontu! Odnowa kamienicy przy ul. Legionów 13 w Grudziądzu pod nadzorem konserwatora zabytków (zdjęcia)

Zniszczona kamienica przy ul. Legionów 13 odzyskuje swój dawny blask! Termomodernizacja wewnątrz budynku i odnowa elewacji powinna zakończyć się do 31 października 2022 roku.  

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu remontuje stare kamienice. Ta przy ul. Legionów 13 odnawiana jest według starych zdjęć i projektu zaakceptowanego przez konserwatora zabytków. Wyglądała już tak, jakby nigdy remontu nie przechodziła. Teraz przywrócony jej zostanie urok sprzed kilkudziesięciu lat.

Ekipy remontowe aktualnie pracują przy elewacji. Zajmują się m.in. szlifowaniem cegieł, które następnie pokrywane są impregnatem, by opady atmosferyczne nie zniszczyły nowej elewacji. Część kamienicy już jest pięknie odnowiona i została odsłonięta. Pozostały fragment, gdzie wciąż trwają roboty, nadal jest zasłonięty. Mieszkańcy są zadowoleni, że doczekali się modernizacji tego budynku.

Remont potrwa do końca października 2022 r.

Tekst i fot. Maryla Rzeszut

Nowa fasada kamienicy przy ul. Legionów 13 w Grudziądzu.
Okna umyte, firanki zawieszone. Kamienica przy ul. Legionów 13 w Grudziądzu prezentuje się pięknie.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Za miesiąc koniec remontu! Odnowa kamienicy przy ul. Legionów 13 w Grudziądzu pod nadzorem konserwatora zabytków (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu