Za trzy i pół miesiąca ma być gotowy łącznik ulic Toruńskiej i Kwiatowej w Grudziądzu. Już widać nową ulicę. Powstały chodniki! (zdjęcia)

Całkiem nowa droga w samym centrum Grudziądza jest niezwykle potrzebna. Jak idzie budowa? Szybko. Powstały chodniki. Trwa układanie warstw nawierzchni ulicy, której zarys już można zobaczyć.  

Nowy łącznik ul. Toruńskiej z Kwiatową i Focha ma być oddany do końca 2023 roku. Jego budowa kosztuje około 3,9 miliona złotych, w tym około 2 miliony złotych to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Szybko powstaje jezdnia z chodnikami i miejscami parkingowymi. Wykonawca zajął się też budową nowego odwodnienia. Usuwane były kolizje z siecią uzbrojenia podziemnego.

Władze miejskie uważnie śledzą postępy na tej budowie. Ostatnio stopień zaawansowania inwestycji sprawdzali prezydent Grudziądza Maciej Glamowski i poseł Tomasz Szymański.  

Nowa droga bardzo przyda się mieszkańcom. Już teraz niektórzy próbują tędy przejeżdżać,  zwłaszcza rowerzyści w weekendy lub po południu i wieczorem, gdy ekipy budowlane kończą pracę. Piesi już korzystają z chodników, gdy robotnicy kończą pracę i zabierają sprzęt.

Plany przewidują, że przy łączniku ul. Kwiatowej i Toruńskiej w Grudziądzu będzie wybudowane nowe osiedle Centralne, w którym powstaną 144 mieszkania.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Prześledźmy stan budowy całego łącznika od ul. Toruńskiej do ul. Kwiatowej:

Łącznik u zbiegu z ul. Toruńską.
Idziemy w kierunku środka łącznika Toruńska-Kwiatowa.
Jak przebiega budowa sprawdzają prezydent Grudziądza Maciej Glamowski (pierwszy z prawej) i poseł Tomasz Szymański (w środku).
Widok ze środka łącznika na tył kamienic przy ul. Toruńskiej.
Idziemy w kierunku Kwiatowej: szerokie chodniki są ułożone.
Dochodzimy do ul. Kwiatowej. Z lewej -budynek przy ul. Kwiatowej 18.
Droga z chodnikiem w kierunku ul. Focha.
Za końcem białego muru droga skręca w prawo do ul. Kwiatowej. A widoczna nawierzchnia z chodnikiem prowadzi w kierunku ul. Focha.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Za trzy i pół miesiąca ma być gotowy łącznik ulic Toruńskiej i Kwiatowej w Grudziądzu. Już widać nową ulicę. Powstały chodniki! (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu