Zaawansowany remont Rybackiej. Konstrukcję jezdni budują u zbiegu Kościuszki i Fortecznej. Powstaje ulica Witosa, sieć dróg na Rządzu a łącznik Toruńska – Kwiatowa na finiszu

Postęp robót na ulicach remontowanych i budowanych od nowa w Grudziądzu został przedstawiony na sesji Rady Miejskiej.

Ulica Kościuszki w Grudziądzu jest w remoncie.

Największa uwaga mieszkańców skupia się na ulicach modernizowanych w centrum miasta, z których korzysta się codziennie, często i wyłączenie ich z ruchu to spory dyskomfort.  

Postęp prac remontowych widoczny jest na ul. Rybackiej, gdzie odbywa się wykładanie na nawierzchni masy asfaltowej. A dokładnie – ekipy remontowe układają kruszywo łamane na pasie jezdni. Ustawiane są krawężniki a także trwają prace przy murze oporowym. Po stronie II LO na całej długości wykonywany jest chodnik. Po przeciwnej stronie wykonawca przystępować będzie do układania płyt chodnikowych.

Na ulicy Kościuszki trwa wykonywanie konstrukcji jezdni na skrzyżowaniu z ulicą Forteczną. Na odcinku Forteczna – Pułaskiego wykonywane są chodniki i  zatoki postojowe.

Remontowane są lub wkrótce będą także inne ulice. – Rozpoczęcie robót w tym tygodniu planujemy na ul. Tatrzańskiej. Od 26 września już obowiązuje tam zmieniona organizacja ruchu – relacjonował na sesji Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Trwa przebudowa ul. Miłoleśnej, gdzie wykonawca wykonał frezowanie nawierzchni i poszerzył jezdnię. Mogą rozpocząć się prace związane z naprawą załomów. Przygotowywana jest przebudowa ul. Dębowej. Finalizowane są uzgodnienia branżowe w ramach opracowania dokumentacji. Kiedy ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę? W sezonie zimowym a wyłoniona firma ruszy z pracami na ul. Dębowej z początkiem sezonu budowlanego.

Była też mowa o przebudowie ulic na osiedlu pomiędzy ulicami Polną, Karabinierów, Paderewskiego i Piłsudskiego.  – W ramach tego zadania wykonana zostanie dokumentacja  projektowa na przebudowę infrastruktury drogowej całego osiedla pod przygotowany wcześniej dla wodociągów projekt odwodnienia. Termin realizacji planowany jest na wrzesień 2024 roku. Wartość robót sięgnie 190 tys. złotych.

Łącznik ul. Toruńskiej i Kwiatowej.

BUDOWANE W GRUDZIĄDZU CAŁKIEM NOWE ULICE:

Powstaje nowa ulica Witosa, gdzie już budowana jest kanalizacja  deszczowa i usuwane są kolizje z sieciami uzbrojenia podziemnego. Widać zarys tej ulicy. Swoje prace związane z budową wodociągu i kanalizacji sanitarnej prowadzą Grudziądzkie Wodociągi. Wykonywane jest koryto do powstającej tu nowej komendy Państwowej Straży Pożarnej. Trwają również roboty ziemne związane z wymianą gruntów nienośnych.

Nowe drogi zyska osiedle Rządz. Tu budowany jest kolektor kanalizacji deszczowej i  prowadzone są roboty ziemne związane z wykonaniem koryta pod przyszłą infrastrukturę drogową.

Na finiszu jest łącznik ulic Kwiatowa – Toruńska, który ułatwi komunikację w centrum Grudziądza. Ma być gotowy do końca 2023 roku. – Tu prace są bardzo zaawansowane. Układana jest ostatnia warstwa ścieralna jezdni i rozpoczęły się prace porządkowe wzdłuż poboczy – informował prezydent Maciej Glamowski. – W najbliższym czasie ustawiane będą lampy oświetlenia ulicznego. Ponadto trwa procedura administracyjna dotycząca dodatkowych prac z zabezpieczeniem obiektów budowlanych sąsiadujących z tą inwestycją drogową. Do wykonania został jeszcze fragment parkingu i trzeba rozebrać część budynku w rejonie budowy.

Radni przyjęli też na sesji uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego kilku terenów w Grudziądzu, umożliwiające rozwój tych obszarów.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Modernizacja ulicy Kościuszki w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zaawansowany remont Rybackiej. Konstrukcję jezdni budują u zbiegu Kościuszki i Fortecznej. Powstaje ulica Witosa, sieć dróg na Rządzu a łącznik Toruńska – Kwiatowa na finiszu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu