Zabrzmiała pieśń „Gaudeamus”, studenci Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy odebrali indeksy. Ruszył semestr letni dla 40 seniorów! (zdjęcia, wideo)

„Gaudeamus igitur” na scenie teatru odśpiewał chór The G Singers. Inauguracyjne wykłady wygłosili prof. dr hab. nauk med. Aleksander Goch i prezydent Grudziądza dr Maciej Glamowski.

Uroczystość zorganizowano w CK Teatr w Grudziądzu. Na początek w Międzypokoleniowym Centrum Wiedzy studentów jest 40, ale powstała lista rezerwowa i kolejny nabór planowany jest w czerwcu tego roku.

Poseł Tomasz Szymański życzył słuchaczom wyróżniających osiągnięć w nauce a senator Ryszard Bober spoglądając na salę orzekł: – Jak myśmy się wszyscy ładnie zestarzeli… I życzył  Międzypokoleniowemu Centrum Wiedzy sukcesów w łączeniu środowisk w różnym wieku. Złożył też – z kwiatami – życzenia wszystkim paniom z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.    

Inauguracyjne wykłady wygłosili prof. dr hab. nauk med. Aleksander Goch i prezydent Grudziądza dr Maciej Glamowski.
Jesteście elitą wśród seniorów – mówił prof. Aleksander Goch. – Aktywność w zdobywaniu wiedzy, uczestnictwo w zajęciach, ruch fizyczny oznacza, że przedłużycie sobie państwo życie przynajmniej o kilka lat.

Omówił różnorodne korzyści, jakie daje seniorom udział w zajęciach, rozwijanie pasji, dokształcanie się – na podstawie badań efektów działalności Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W Grudziądzu mamy Międzypokoleniowe Centrum Wiedzy, które obejmie także młodzież i dzieci. Rezultaty powinny być więc jeszcze lepsze!

– Otwieramy dziś nowy projekt, który na początek adresujemy do seniorów. W tym międzypokoleniowym przedsięwzięciu z czasem wezmą także udział środowiska młodzieżowe i dziecięce. Zależy nam, byśmy jako społeczeństwo uczyli się od siebie nawzajem – starsi od młodszych i młodsi od starszych – mówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza, który podczas wykładu z ekonomii objaśnił, skąd biorą się pieniądze w budżecie miejskim, jak są dzielone oraz na co są wydawane.

Uroczystość zakończył występ: młodzieżowe piosenki dla wspaniałych seniorów wykonali: Matylda Ciborowska (wokal), Celina Furso (gitara) i Kamil Strojny (cajon) z grudziądzkiego zespołu Melisa, inaugurując z kolei międzypokoleniowe relacje!

W semestrze letnim studenci MCW wysłuchają ciekawych wykładów z różnych dziedzin.  W programie jest m.in. akademia zdrowia, zajęcia z informatyki, ekonomii, sztuk plastycznych, wiedzy o regionie, warsztaty z wiedzy obywatelskiej. Będą też działać jako wolontariusze. Przewidziana jest aktywność fizyczna (tai chi).

Słuchacze Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy będą uczęszczać na zajęcia w marinie a gdy zostanie wyremontowany Dom Towarowy Korzeniewskich na Rynku, to uczelnia tam się przeniesie.

TEKST, FOT. I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Pieśń Gaudeamus igitur” wykonuje chór The G. Singers.
Wręczanie indeksów słuchaczom Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy w Grudziądzu.
Poseł Tomasz Szymański.
Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.
Prof. Aleksander Goch.
Ładne piosenki wykonali: Matylda Ciborowska (wokal), Celina Furso (gitara) i Kamil Strojny (cajon) z grudziądzkiego zespołu Melisa.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zabrzmiała pieśń „Gaudeamus”, studenci Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy odebrali indeksy. Ruszył semestr letni dla 40 seniorów! (zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu