Zagospodarowane w stylu plażowym bulwary przy ul. Portowej w Grudziądzu to świetne miejsce do relaksu, spacerów, jazdy na deskach i rowerami oraz zabaw dla dzieci (zdjęcia)

Bulwary w nowoczesnym stylu sprawiły, że bardzo wypiękniało nabrzeże królowej polskich rzek w Grudziądzu. I przyciąga ludzi. Jest przestrzeń, przepiękne widoki, ścieżki spacerowe i dla rowerów, ławeczki, stoliki a także „plażowy” plac zabaw. Widać, że miasto ma gospodarza.

Bardzo lubiane są leżaki! Swego czasu obśmiewane przez osoby, które uważają, że leżaki służą tylko do opalania się osób rozebranych do kostiumów kąpielowych. Tymczasem są niezastąpione, gdy trzeba odpocząć po jeździe rowerem czy na desce, rozprostować plecy po intensywnym biegu czy położyć się i poczytać książkę.

Były głosy, że plac zabaw z drewnianymi urządzeniami – jak na plaży, w piasku –  „spłynie” wiosną podczas roztopów! Nic nie spłynęło a posadzone tu rośliny solidnie ukorzeniły się i rzeczywiście wyglądają niczym na nadmorskiej plaży… Malownicze trawy, kwiaty, drzewka tworzą zieloną enklawę coraz bardziej lubianą przez grudziądzan.

Najlepiej zapytać o zdanie mieszkańców okolic ul. Portowej i Rybackiej czy Marcinkowskiego, którzy nie mają przy domach placów zabaw dla dzieci. – Jesteśmy przeszczęśliwi, że w pobliżu powstał nie tylko oryginalny plac zabaw, ale zagospodarowano nam pomysłowo, bardzo ładnie bulwary nad Wisłą. Bardzo często przychodzę tu z dziećmi, które na okrągło chcą bawić się właśnie na tym placu – tłumaczy pani Karolina, mieszkanka ul. Rybackiej. – Teraz czekamy na zakończenie remontu naszej ulicy. Ten rejon miasta jeszcze bardziej zyska. Rozmawiałam z osobami rozważającymi kupno mieszkania w budowanym tu apartamentowcu. Oni traktują to miejsce niemal jak ekskluzywne, jedno z najlepszych w Grudziądzu, w centrum miasta na Starówce, w pobliżu mariny i świetnego terenu rekreacyjnego.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zagospodarowane w stylu plażowym bulwary przy ul. Portowej w Grudziądzu to świetne miejsce do relaksu, spacerów, jazdy na deskach i rowerami oraz zabaw dla dzieci (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu