Zakaz kąpieli na plaży miejskiej nad jeziorem Rudnickim w Grudziądzu – od 22 sierpnia! Powód: zakwitły sinice. Grozi zatrucie

Nie wolno wchodzić do kąpieliska na plaży miejskiej w Rudniku przy ul. Zaleśnej 1. Od 22 sierpnia wprowadzony tu został zakaz kąpieli.

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Grudziądzu potwierdzili obserwację zarządcy kąpieliska. Stwierdzili zakwit sinic w wodzie. Bakteria rozwija się w wodach o wysokich temperaturach. Kontakt z nią może wywołać biegunki, wymioty i inne objawy zatrucia, może nawet dojść do uszkodzenia wątroby.

Sytuacja jest na bieżąco monitorowana. Kiedy niebezpieczeństwo ustąpi, Sanepid wyda decyzję o przydatności wód do kąpieli. Wtedy zakaz zostanie zdjęty. Mieszkańcy zostaną o tym natychmiast poinformowani.

Podoba sytuacja jest na plaży dzikiej. Nie ma tam strzeżonego kąpieliska, ale korzystający z niego plażowicze powinni unikać kontaktu z wodą.

W ciepłej wodzie na kąpielisku miejskim nad jeziorem Rudnickim zakwitły sinice.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zakaz kąpieli na plaży miejskiej nad jeziorem Rudnickim w Grudziądzu – od 22 sierpnia! Powód: zakwitły sinice. Grozi zatrucie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu