Zakończone są remonty ul. Ruchniewicza i budowa łącznika Waryńskiego – Rapackiego – Dworcowa w Grudziądzu

Jaki jest na dziś stan najpilniejszych modernizacji dróg w Grudziądzu? Ulice: Chełmińska i Toruńska zostały gruntownie przebudowane i mają przetestowane nowoczesne torowiska tramwajowe. Dobiegł końca remont ul. Ruchniewicza. Zakończyły się też prace związane z budową łącznika Waryńskiego – Rapackiego – Dworcowa.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza zdał na sesji Rady Miejskiej relację z aktualnego stanu remontów dróg w mieście.  Poinformował: – Prace związane z modernizacją sieci tramwajowej na ulicy Chełmińskiej zostały zakończone. Testy trakcji i torowiska przebiegły pomyślnie. Na fragmencie ulicy Toruńskiej odebrana już została podstacja (przy al. 23 Stycznia) co oznacza, że  główne roboty zostały zakończone. Trwają jeszcze prace porządkowe – wyjaśniał prezydent. – Dobiegł także końca remont ulicy Ruchniewicza. Ponadto zakończyły się prace związane z budową łącznika Waryńskiego – Rapackiego – Dworcowa. Trwają procedury  odbiorowe.

Ponadto – zgodnie z harmonogramem postępuje przebudowa pętli autobusowej na osiedlu Mniszek.

W miniony wtorek (29 listopada) wykonawca budowy łącznika Toruńska – Kwiatowa zgłosił gotowość do odebrania robót związanych z wyburzeniem budynków kolidujących z planowaną infrastrukturą drogową.

A kiedy rozpoczną się prace remontowe przy ul. Dywizjonu 303 w Grudziądzu? Lada dzień, czyli na początku grudnia 2022 roku.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zakończone są remonty ul. Ruchniewicza i budowa łącznika Waryńskiego – Rapackiego – Dworcowa w Grudziądzu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu